Ali Altay – Devr-i Alem (Kınay Production – 2018)

Ali Altay – Devr-i Alem (Kınay Production – 2018)

 Anadolu rock müziğinin başarılı temsilcisi Ali Altay  “dev-ri alem” albümünde  nostaljik bir kaset fotoğrafı kullanarak hazırladığı albüm kapağı ile dikkat çekiyor. Çok güzel bir albüm kapak tasarımı yapmış.


Bu albümünde Retro bir sounda yakın bir soundla karşımıza çıktı Ali Altay. On üç şarkının yer aldığı albümünde Aşık Veysel -  Aşık Mahsuni – Pir Sultan Abdal  gibi efsanelerin eserlerine yer veren Ali Altay, yetmişlerin önemli klasiklerinden biri olan “Bir Dost Bulamadım”ı da coverladı.

Güçlü bir soundla hazırlanan ve rock ile Anadolu müziğinin tınılarını başarılı bir biçimde sunan albümünde Ali Altay iyi çalışmış ve çok kaliteli temiz bir albüm çıkartmış.

Albümün tanıtım konusunda sıkıntı yaşaması, radyoların Anadolu rock şarkılara yer vermemesi gibi nedenlerden dolayı albüm biraz belki gölgede kaldı ama bu müzik türünü sevenlerin mutlaka dinlemesi gereken bir albüm diyebilirim. Yetmişlerin en popüler müzik türlerinden birinin günümüzde de yapılıyor olması ve çok da güzel sunuluyor olması bu albümün önemin daha da arttırıyor. Bence rock müziği ve alternatif müziği sevenlerin mutlaka dinlemesi gerekir.

Albümde Yer Alan Şarkılar

1.  Boşu Boşuna

2. Beni Hor Görme Gardaşım

3. Kainatım Aynasıyım

4. Bir Dost Bulamadım

5. Gafil Gezme Şaşkın

6. Bugün Ay Işığı

7. Şu Uzun Gecenin Gecesi Olsam

8. Uyu Deme

9. Ne Ağlarsın

10. Nalına Da Vur

11. Geçti Dost Kervanı

12. Fırıldak Adam

13. Ben Bu Cihaza Sığmazam

24.07.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM