Pop Opera’ya Yeni Bir Heyecan Geliyor

Pop Opera’ya Yeni Bir Heyecan Geliyor

Türkçe ve yabancı şarkıları “Pop Opera” tarzında yorumlayarak kendilerine hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi oluşturan MYFO, albüm öncesi ilk single’ını Garaj Müzik etiketiyle yayınladı.


Sözleri İclal Esenler müziği Kaan Ekenler ve Enes Yüce’ye ait olan “Uzakta Kal” şarkısının düzenlemesini başarılı müzisyen Selim Öztürk gerçekleştirdi. “Uzakta Kal” şarkısının klibinin yönetmenliğini ise İdil Dizdar ve Said Dağdeviren üstlendi.

Kasım 2016 tarihinde kurulan MYFO, Türkçe ve yabancı parçaları “Pop Opera” tarzında yorumlayarak müzik sektörüne yeni bir soluk getirdi. Grup üyeleri kendilerini “Old souls in young bodies” olarak tanımlıyor. Grubun hedefi; öncelikli olarak Türkiye’de operayı tanıtmak ve farklı aranjelerle bu tarz müziği yaygınlaştırmak, sonrasında ise dünyada tanınmış ve saygın bir “Pop Opera” grubu olmak olarak tanımlayan MYFO halen  Haliç Üniversitesi Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümü’nde eğitimlerine devam eden  Kaan Ekenler, Enes Yüce, Yunus Akbaş ve Mert Kesepara’dan oluşuyor.

04.08.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM