Mabel Matiz Dolunayı Harbiye Açık Hava’da Geçirdi

Mabel Matiz Dolunayı Harbiye Açık Hava’da Geçirdi

Geçtiğimiz Haziran ayında yayınlanan ‘’Maya’’ isimli albümünü yayınlayan Mabel Matiz, albümün ilk konseri ile Kerki ve Solfej'in düzenlediği Harbiye Açık Hava konserleri kapsamında dinleyicileriyle buluştu. Mabel Matiz, dördüncü stüdyo albümü olan Maya’dan şarkılarını ilk defa sahnede seslendirmiş olmanın büyük heyecanını yaşadı. 


Yaklaşık olarak iki yıldır albüm üzerinde çalışmalarını sürdüren, listelerde bir numaraya yerleşen ''Ya Bu İşler Ne'' ve ''Öyle Kolaysa'' teklilerini albümün habercisi olarak önden yayınlayan Mabel Matiz, yeni albümündeki şarkıların yanı sıra eski şarkılarına da sahnede yer verdi.

Mabel Matiz Dolunayı Harbiye Açık Hava’da Geçirdi

Mabel Matiz'in şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden 5000’den fazla dinleyici Maya’dan şarkılara da eşlik etmeye başlayınca, sanatçının aslında müzik sektöründe ne kadar farklı ve yaratıcı bir kulvar oluşturarak çok sağlam ve kalıcı bir yere sahip olduğunun da adeta göstergesi oldu.

3 saat boyunca sahnede kalan Mabel Matiz, albümün prensi diye bahsettiği ve aynı zamanda aranjörü olan Sabi Saltiel’e duygularını ise: “Çok kıymetli bu gece burada bizimle olman, iyi ki varsın.” diyerek dile getirdi. Mabel Matiz’in sahne dekoru ve stil danışmanlığını yine birlikte çalıştığı Anıl Can üstlenirken tasarımını ise Çiğdem Karavit üstlendi. Mabel Matiz, ilk bölümün sonunda sürpriz bir potpuri yaparak Lambaya Püf De, Hey Onbeşli, Şekeroğlan ve Cartel gibi hafızalara kazınmış şarkıları da aynı gece ve aynı sahnede söyleyerek Harbiye konserinin ilk yarı sahnesini kapattı. 

MABEL MATİZ VE SILA'DAN  "MUHBİR & SARMAŞIK”

Maya albümündeki 20 şarkının sözü ve müziği Mabel Matiz imzası taşırken “Sarmaşık” adlı şarkıyı Sıla Gençoğlu ile çalışan Mabel Matiz sahneye beraber çıktılar. 

Mabel Matiz,  Sıla’ya: “Hayatta şanslı hissettiğim anlardan biri, hem benim için çok kıymetli bir buluşma hem de ülke için çok kıymetli.” diyerek duygularını dile getirirken Sıla’da: “Bu şarkıyı birlikte söyleyeli 1 yıl olmuş. Hayatımızda çok şükür hiçbir şey değişmemiş, hala konuşanlara özeniyoruz.”  diyerek esprili bir dille duygularını yansıttı.

Mabel Matiz Dolunayı Harbiye Açık Hava’da Geçirdi

GÖKSEL'DE “MAYA”NIN HEYECANINA EŞLİK ETTİ!

Harbiye Açık Hava'da Maya heyecanını yaşayan Mabel Matiz'i yalnız bırakmayan Göksel, daha önce kendi albümünde yer vermiş olduğu Mabel Matiz imzalı '’Denize Bıraksam Kendimi'’ şarkısı ile sahne aldı.

Konser sonunda Mabel Matiz : “Harbiye; iyi ki geldiniz, iyi ki buradaydınız. Siz olmadan asla olmazdı. Burada olduğunuz ve ruhunuzu koyduğunuz için teşekkür ediyorum. Ayrıca kendime de teşekkür ediyorum bu güzel geceyi gerçekleştirdiğim için. Birde Maya’ya teşekkür ediyorum.” Diyerek sahneden ayrıldı.

Mabel Matiz Dolunayı Harbiye Açık Hava’da Geçirdi

12.08.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM