Melis Kar “Yatıya”nın İngilizcesi ile Dünyaya Açılacak”

Melis Kar “Yatıya”nın İngilizcesi ile Dünyaya Açılacak”

 “O Ses Türkiye” yarışmasının birinci döneminde ilk kez geniş kitlelerle buluşan ve 2014 yılında “Kaçak” aldı ilk albümünü müzikseverle buluşturarak güçlü sesini geniş kitlelerle buluşan Melis Kar, yeni teklisi “Yatıya” yı TRT FM’de Michael Kuyucu’ya anlattı.


Michael Kuyucu’nun akustik müzik programına konuk olan Melis Kar, 2018 yazında yayınladığı “Yatıya” adlı şarkısının İngilizce versiyonunu da hazırladığını ve bu şarkıyı yurt dışı için sürpriz bir projeye hazırladığını söyledi. 

Melis Kar “Yatıya”nın İngilizcesi ile Dünyaya Açılacak”

Melis Kar, Michael Kuyucu’ya 2016 yılında yayınladığı “Kibir” adlı şarkısının kendisini en iyi yansıtan şarkı olduğunu söylerken, 2017 yılında bir sağlık sorunu yüzünden bir sene kadar müzikle ilgilenemediğini ve 2018 Ağustosunda sözü ve müziği kendisine ait olan “Yatıya” adlı şarkıyı yayınladığını söyledi. “Yatıya” adlı şarkısında bir kadının sevdiği erkeğe kalbini açtığını dile getirmeye çalıştığını söyledi ve “hep erkekler kızların kalplerini açmasını isteyecek değil erkeklerde kızlardan kalplerini açmasını isteyebilir” dedi.

Melis Kar “Yatıya”nın İngilizcesi ile Dünyaya Açılacak”

Melis Kar, “O Ses Türkiye” yarışmasının birinci sezonunda yarışmanın ilk seçilen yarışmacısı olduğunu söyledi ve ilk sezonda İrem Derici ile beraber yarıştıklarını hatta aynı gün yarı finalde elendiklerini söyledi. İrem Derici ile o dönemden beri iyi birer dost olduklarını söyleyen Melis Kar, “O Ses Türkiye’den sonra sahneye çıktım ama her şey bir yere kadar. Albümünü ailemin maddi ve manevi desteği ile kendim hazırladım.” Diyerek O Ses Türkiye yarışmasının da tek başına müzik dünyasında kapıları açmaya yeterli olmadığını söyledi. 

Melis Kar “Yatıya”nın İngilizcesi ile Dünyaya Açılacak”

Michael Kuyucu’nun programında akustik performansı ile güçlü vokali ile dikkatleri çeken Melis Kar, “Yalnız Masal” adlı şarkısının yanı sıra “Ağlarmıyım Ağlamam” – “Yankı” – “Yanıyoruz” – “Ayrılmam” gibi şarkıların yanı sıra son teklisi “Yantıya”yı da akustik seslendirdi. Melis Kar’a akustik performanslarında gitarda Emirhan Pekdemir, klavyede Muhammed Ali eşlik etti.

18.08.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM