İntizar – Konu Sen Olunca (Poll Production – 2018)

 İntizar – Konu Sen Olunca (Poll Production – 2018)

 İntizar çok şanssız bir süreç yaşadı bu albümden sonra. Kadıncağız albümünü yayınladı tam bir şeyler yapacakken, birilerinin uçkurunun kurbanı oldu. Bunun üzerine bir de Poll Production onunla olan albüm sözleşmesini iptal etti ve ciddi bir fiyasko yaşadı. Özel hayatı yüzünden yaşadığı durgunluk onun albümüne de yansıdı.


On bir şarkının yer aldığı albümün büyük bir bölümünün aranjörlüğünü Selim Çaldıran yapmış. Güçlü sağlam bir akustik sound var. Biri hariç tüm besteler İntizar’a ait.

Albüme adını veren şarkı “Konu Sen Olunca” sağlam bir Arabesk şarkı. Onun hemen ardından gelen “İz Bıraktı” pop rock tınılar içeren bir Arabesk şarkı. Bu şarkıdaki sound ve agresif tını benim çok hoşuma gitti. Şarkı ciddi ciddi dinletiyor kendini.

İntiraz’ın tarzı günümüz popüler müziğinde çok zor yer bulabilir. Çünkü artık Arabesk müzik çalan radyo kalmadı. Kral Fm kilitlendi artık kendisine hayrı yok. Bu açıdan bakıldığında zaten bu tür albümler maça bir sıfır yenik çıkıyor. Albümü şunu rahatlıkla söylemek isterim ki albümün soundu çok sağlam. Arabeski hakkı ile vermiş albüm. İntizar güzel melodiler yakalamış ve en önemlisi Selim Çaldıran çok iyi kurgulamış bu şarkılar.

Serkan Kaya ile yaptığı düette güzel olmuş. İki iyi ses dike çıkma düellosu yapmış adeta ve işin en güzeli ikisi de diklerde rahatsız etmedi.

Latin soundu ve gitarların muhteşem eşlikleri ile başlayan “Kalbimin En Güzeli” Latin Arabesk tınıya sahip. 

Ahmet Kaya bestesi “Arka Mahalle” , “Güzel Güzel”  ,”Yar Yar” gibi ardı ardına gelen şarkılarda albüm damarın dibine vuruyor. Özellikle “Yar Yar” çok sağlam bir şarkı, eğer kederliyseniz ve içinde Arabesk kültürü varsa bu şarkıyı çok seveceksiniz. Beni aldı uzaklara götürdü. Gündem Grubunun yaylıları, Selim Çaldıran’ın davul partileri çok şık olmuş.

“Zil Zurna” göbek havası, “Doğum Günüm” 9/8 lik göbek havası ve “Antep Çiftetellisi” ile kapanıyor. Bunlar benim hiç tarzım değil, ama bu tarzda da iyi iş çıkartmış İntizar ve Selim Çaldıran

Albüm bittiğinde hiçte boş bir albüm dinlemediğimi hissediyorum. Özellikle “Konun Sen Olunca”  -“ İz Bıraktı” – “Yar Yar” acayip hoşuma gitti.

İntizar hem müzik anlamında zor bir pazarda hem de yaşadığı şanssızlık yüzünden belki bu albüm medyada fazla ses getirmedi. Ama kaliteli Arabesk müziği dinlemek isteyenler hiçbir şey takmasın ve bu albümü dinlesin derim.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Konu Sen Olunca 

Söz ve Müzik: İntizar

2. İz Bıraktı 

Söz ve Müzik: İntizar

3. Gitsem Gidemiyorum 

Söz ve Müzik: İntizar

4. Asla Bitmiyor feat. Serkan Kaya

Söz ve Müzik: İntizar

5. Kalbimin En Güzeli 

Söz ve Müzik: İntizar

6. Arka Mahalle

Söz ve Müzik: Ahmet Kaya 

7. Güzel Güzel

Söz ve Müzik: İntizar 

8. Yar Yar 

Söz ve Müzik: İntizar

9. Zil Zurna

Söz ve Müzik: İntizar 

10. Doğum Günüm 

Söz ve Müzik: İntizar

11. Antep Çiftetellisi 

Söz ve Müzik: Anonim

 

 

21.08.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM