Doğu'nun İlk ve Tek Gençlik Festivali: 'GEZGİNFEST VAN'

Doğu'nun İlk ve Tek Gençlik Festivali: 'GEZGİNFEST VAN'

Doğu’nun ilk ve tek gençlik müzik festivali olma özelliğine sahip ‘GezginFest Van’ 7-8-9 Eylül tarihlerinde Dokuzağaç Köyü’nde yer alan Ada Gevaş İskelesi’nde gerçekleşiyor. İnterrail Türkiye&Hayal Kahvesi ortaklığı ile organize edilen ‘GezginFest Van’da konserler dışında; oyunlar, atölyeler, film gösterileri, geri dönüşüm atölyesi, su savaşı, kütüphane, açık mikrofon, yoga, pilates, meditasyon, sabah sporu, robot Show, jonglör atölyesi, ateş gösterisi, baloncuk partisi, lunapark, school of samba, Gencer Savaş ile ritim atölyesi ve jam session sahnesi gibi etkinlikler insanların sıkılmadan üç gün boyunca güzel vakit geçirmesini sağlayacak.


Doğu'nun İlk ve Tek Gençlik Festivali: 'GEZGİNFEST VAN' 


80.000’den fazla doğa, kamp, seyahat severin buluşacağı ‘GezginFest Van’, insanı ve doğayı seven hayvan dostlarımıza saygı gösteren ‘mutluluk paylaştıkça güzeldir’ felsefesini benimseyen festival topluluğunun katılımını hedefliyor.


Bölgenin ilk ve en büyük gençlik festivali olan ‘GezginFest Van’da 3 günde 22 sanatçı ve grup sahne alacak.


Doğu'nun İlk ve Tek Gençlik Festivali: 'GEZGİNFEST VAN'


Doğu batı kültürünün sosyal etkileşiminin arttırılması amacı ile yola çıkan festival’de Athena, Teoman, Selda Bağcan, Kardeş Türküler, Ezhel, Manga, Ahmet Aslan, İlkay Akkaya, Melek Mosso, Can Bonomo, Sena Şener, Shantel, Emir Can İğrek, Fatma Turgut, Yener Çevik, Kurtalan Ekspres, Gazapizm, İlyas Yalçıntaş gibi sanatçılar festival ruhunu yaşamak ve yaşatmak için bir araya geliyor.


Festival’de ayrıca; 9 yıl sonra Akdamar Kilisesi’nde gerçekleşecek ayine İran, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan gibi civar ülkelerden onbinlerce kişinin katılımı beklenirken, Amerika’da yaşayan dünyaca ünlü İranlı müzisyen Mohsen Nomjoo’da performansını sergileyecek.


Doğu'nun İlk ve Tek Gençlik Festivali: 'GEZGİNFEST VAN'


O bölgede yapılan ilk festival olmasının dışında, Interrail grubunun bu denli bilinir hale getirdiği Kars Treni’nin (Doğu Ekspresi) aynı hat uzunluğuna sahip olan Van Ekspresi ile ulaşımının sağlanabiliyor olması katılımcılara unutamayacakları bir ulaşım imkanı da sağlıyor.

01.09.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM