Sena Şener'in İlk Solo Albümü: 'İnsan Gelir İnsan Geçer'

Sena Şener'in İlk Solo Albümü: 'İnsan Gelir İnsan Geçer'

Son dönem alternatif müziğin en güçlü isimlerinden Sena Şener, kendine has vokal tekniği ve yazdığı şarkılarla, geniş kitlelerin yakından takibe aldığı bir isim oldu. Büyüleyici sesiyle, dinleyeni adeta hipnotize eden Şener, uzun süredir her detayıyla titizlikle ilgilendiği on şarkıdan oluşan ilk solo albümü ‘İnsan Gelir İnsan Geçer’ Pasaj Müzik etiketiyle yayınlandı.


 


Single olarak yayımlanmış olan ‘Bak Bana’, ‘Ona’, ‘Sevmemeliyiz’, ‘Dostum Değil Uykular’ın haricinde ‘Çirkin Dünya’nın da yer aldığı albümdeki tüm şarkıların söz ve bestesi; dokuz şarkının da düzenlemesi Sena Şener’e ait.


 


Genç müzisyen albümü için: ‘Kendimi aradığım, dünyayı sorguladığım bir keşfetme süreci oldu. Albüm boyunca şarkıların yanına şarkılara sığdıramadığım yazılarımı iliştirdim, şimdi çekmecemdeki kahverengi ve yeşil defter, temize çekilmiş olarak henüz tanışmadığım dostlarımla buluşmaya gidiyor.’ açıklamasında bulundu.


 


Söze odaklı bir albüm olduğuna vurgu yapan Şener, kartonette her şarkıya özel bir not yazdı. İllüstratör Kaan Bağcı’nın şarkılara özel yaptığı çizimlerle görsel bir taraf kazanan albümde sürprizler bekliyor. Her çalışmasıyla müzik eleştirmenlerinden övgü dolu sözler alan, özgün stili ile kendi müzik kulvarını oluşturan Sena Şener’in bu ilk albümünde caz, blues, rock, türkü formu, folk gibi farklı esintiler bulmak mümkün.

06.10.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM