Arjantinli Tango Şarkıcısı Ariel Ardit, 18 Aralık'ta CRR'de

Arjantinli Tango Şarkıcısı Ariel Ardit, 18 Aralık'ta CRR'de

Opera şan eğitimi alan Ariel Ardit Arjantin’in en iyi Tango şarkıcılarından biri ve kendi jenerasyonunun en iyi Tango şarkıcısı olarak kabul edilmektedir.


Arjantin halkının ve medyasının da gözdesi olan sanatçı, Tango’nun altın çağını hatırlatan sesiyle ‘El Cantor de Buenos Aires/Buenos Aires’in Şarkıcısı’ olarak adlandırılmaktadır. 


‘Aníbal Troilo’ 100 Yıl albümüyle Latin Grammy ödülüne aday gösterilmiştir. Sanatçı ayrıca Platinum Konex On Yılın En İyi Tango şarkıcısı ödülü, Carlos Gardel 2015 ödülü ve 2015 yılı En İyi Tango Şarkıcısı gibi çeşitli ulusal ödüllerlerle onurlandırılmıştır.


Arjantinli Tango Şarkıcısı Ariel Ardit, 18 Aralık'ta CRR'de 


‘Bugün Tango varsa Carlos Gardel sayesindedir’ denerek önemi vurgulanan Arjantinli efsanevi Tango şarkıcısı Carlos Gardel, Kolombiya’da hayata gözlerini yummuştu. Medellin Belediyesi (Kolombiya) sanatçının 80. ölüm yıldönümünde sanatçının uçağının düştüğü Olaya Herrera Uluslararası Havalimanı’nda bir konser düzenlemiş, Arjantin ulusal TV kanalı da konseri canlı olarak yayınlanmıştır. Medellín Filarmoni’nin sunduğu konserin solisti Ariel Ardit olmuştur. 


Sanatçı Medellín Filarmoni ile kaydettiği ‘Gardel Sinfónico’ albümüyle de ikinci kez Latin Grammy ödülüne aday gösterilmiştir. 


Arjantinli Tango Şarkıcısı Ariel Ardit, 18 Aralık'ta CRR'de 


Arjantin Cumhurbaşkanı Cristina Fernández de Kirchner 2013 yılında çeşitli ülkelere yaptığı ticari ziyaretlerde konser vermek üzere sanatçıyı davet etmiştir. 


Ariel Ardit Arjantin’in yanısıra ABD, BAE, Avusturya, Belçika, Endonezya, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, Kolombiya, Polonya, Portekiz, Rusya, Vietnam gibi çeşitli ülkelerde konserler vermiştir.


Sanatçı İstanbul’da Quarteti ile sahne alacak.


 


 


 


Konser tarihi: 18 Aralık 2018, 20.00


Konser salonu: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

10.10.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM