Sedat Yeğin İncir Şarkısının Hikayesi Anlattı

Sedat Yeğin İncir Şarkısının Hikayesi Anlattı

 “İncir” adlı şarkıyı ilk kez yorumlayan ve kısa bir süre önce Serdar Ortaç klasiklerinden “Yaz Yağmuru” adlı şarkıyı coverlayan Sedat Yeğin, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.


Ege Üniversitesi Konservatuvarında temel bilimler bölümünde müzik eğitimi gören Sedat Yeğin, yirmi yıldan beri sahnelerde olduğunu ve müziğe çocukken düğünlerde bağlama çalarak başladığını söyledi. İzmir’den İstanbul’a geldikten sonra “İncir” şarkısının bestecisi Orçun Karamuk ile karşılaşan ve ondan “İncir” adlı şarkıyı seslendirmek üzere hemen aldığını ve üzerinde çalışmaya başladığını söyledi. İlk albümünde “İncir” şarkısını seslendiren Sedat Yeğin, promosyon sorunları yaşadığını bu albümünü geniş kitlelere tanıtamadığını söyledi. Michael Kuyucu’ya “İncir” şarkısının hikayesini anlatırken, bu şarkının incir toplama işinde çalışan bir vatandaşın bir gurbetçi kızla yazdığı yaz aşkının ardından yazıldığını söyledi.

Sedat Yeğin İncir Şarkısının Hikayesi Anlattı

Serdar Ortaç’ın “Yaz Yağmuru” adlı şarkısını seslendirme kararı aldığında Serdar Ortaç’ın yönetmeni Alişan Yıldırım ile görüştüğünü ve onun aracılığı ile Serdar Ortaç ile tanıştığını söyleyen Sedat Yeğin, Serdar Ortaç’ın “Bu şarkıyı çok kişi seslendirmek istedi, eğer yorumunu beğenirsem sana veririm” dediğini ve şarkının yorumunu dinledikten sonra Sedat Yeğin’e “Yaz Yağmuru” adlı şarkısını seslendirmeye izin verdi.

Sedat Yeğin İncir Şarkısının Hikayesi Anlattı

Sedat Yeğin, iki maxi single ve iki tane tekli hazırladığını ve müzik çalışmalarına devam edeceğini 2019 yılında bir tekli daha yayınlayacağını söyledi. Michael Kuyucu’nun programında canlı performans sergileyen ve “Vazgeçtim” – “Gibi Gibi” – “Büklüm Büklüm” – “Sitem” - “Ayrılık”  ve “İncir” şarkılarını seslendirdi. Sedat Yeğin’e akustik performansında Yasir Damar (gitar) eşlik etti.

27.10.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM