Youtube Hayatını Nasıl Değiştirdi?

Youtube Hayatını Nasıl Değiştirdi?

 “Sevda Gibi” adlı ilk albümü rock müzik dünyasına iddialı bir giriş yapan Ufuk Beydemir, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. Müziğe başlamasının tamamen bir tesadüfle gerçekleştiğini söyleyen Ufuk Beydemir, “Bir çay bahçesinde hoşlandığım bir kıza şarkı söylemek için sahneye atladım. Oradaki performansım çevremi etkiledi ve herkes bana şarkı söylemem için baskı yapınca bende bir anda kendimi müzik dünyasının içinde buldum” dedi. 


Youtube Hayatını Nasıl Değiştirdi?


Müzik dünyasına girdikten sonra dokuz yıl kadar sahne alan ve müzik dünyasında var olma mücadelesi verdiğini söyleyen Ufuk Beydemir , “ O dönem bende epey süründüm” diyerek zor günler geçirdiğini söyledi. Müzik dünyasına girmesini Sofar Sounds adlı Youtube platformuna borçlu olduğunu söyleyen Ufuk Beydemir, Sofar Sounds’ta verdiği ev konserinde seslendirdiği ilk bestesi “Ay Tenli Kadın” ile kitlelere adını duyurduğunu ve ilk altı ayda bu şarkı ile 1 milyon tıklanma aldığını söyledi. Bu başarısı üzerine prodüktörü Engin Akıncı ile tanışan Ufuk Baydemir, “Engin bana Facebook’tan mesaj atmış ve şarkımı çok beğendiğini söyledi. Ben onun prodüktör olduğunu bilmiyordum ona “eyvallah” diye cevap yazdım. Sonra bir arkadaşım bana onun prodüktör olduğun ve gençlere yatırım yapan biri olduğunu söyleyince onunla iletişime geçtim” dedi.

Youtube Hayatını Nasıl Değiştirdi?

Müzik dünyasına girmeden önce fitness antrenörlüğü yaptığını söyleyen Ufuk Beydemir, solist olmadan önce dokuz yıl boyunca hep kurduğu gruplarla şarkı söylediğini söyledi. Son kurduğu grubun adının “Kasaba Yolu” olduğunu söyleyen Ufuk Beydemir,  Gelişim Üniversitesinde aldığı eğitimle Tenis Antrenörü olduğunu söyledi.

Youtube Hayatını Nasıl Değiştirdi?

Michael Kuyucu’nun programında albümünde yer alan şarkılarının akustik performansını yorumlayan Ufuk Beydemir, programda Cem Karaca klasiklerinden “Tamirci Çırağı”nı ve “Harput Türküsü”nü de coverladı. Ufuk Beydemir’e programda Engin Karademir (gitar) ve Cevdet Berkay Yavuz (klavye) eşlik ederken, Ufuk Beydemir’de gitar çaldı.

Youtube Hayatını Nasıl Değiştirdi?

03.11.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM