CEFİ: “Pop Elden Gidiyor”

 CEFİ: “Pop Elden Gidiyor”

TRT FM’de Michael Kuyucu’nun Renkli Saatler adlı programına konuk olan CEFİ,  Türkiye’de pop müziğin zor durumda olduğunu iddia etti ve “pop müzik elden gidiyor uyarayım” dedi. Avrupa Müzik etiketi ile yayınladığı “Aşk Olsun” adlı yeni şarkısını dijital müzik platformların sunan ve müzik kariyerine yeni bir sayfa açan CEFİ, Michael Kuyucu’nun sorularını yanıtladı.


 CEFİ: “Pop Elden Gidiyor”


Müziğe çocukluktan beri ilgi duyduğunu söyleyen CEFİ, Denizli’de yaşarken Pamukkale Üniversitesinde müzik eğitimleri bölümünde eğitim aldığını ama aşık olup evlendikten sonra eğitimini yarıda kestiğini söyledi. CEFİ, “müzik bölümü sınavlarına girerken çok iddialı değildim, bir Hasan Mutlucan türküsü seslendirdim ve ikincilikle sınavı kazandım” dedi. Üniversite dördüncü sınıfta eğitim gördüğü sırada aşık olup evlenme kararı aldığını ve Türkiye’den Yunanistan’a gittiğini, orada 12 sene boyunca sahne aldığını söyleyen CEFİ, Michael Kuyucu’ya “Yunanistan’daki ekonomik kriz ortaya çıkınca orada yaşayamadım ve Türkiye’ye gerdi döndüm” dedi. Yunanistan’ın en başarılı yorumcularından biri olan Keti Garbi ile 2012 yılının sonlarında Türkiye’de sahne alan CEFİ, 2013 yılında ilk maxi single albümünü yayınladı. 

 CEFİ: “Pop Elden Gidiyor”

 CEFİ: “Pop Elden Gidiyor”

CEFİ, 2013 yılından itibaren Türkiye’de sahne ve müzik çalışmalarına devam ettiğini söylerken, müziğin Türkiye’de çok elektronikleştiğini bunun bir tehlike olduğunu, eski şarkıların artık üretilmediğinden yakındı ve “Türk pop müziği elden gidiyor, uyarıyorum” dedi. Çocukluğunda kaset ve cd dinlemeyi çok sevdiğini söyleyen CEFİ, nasıl ki tüfek icat oldu mertlik bozulduysa, internet icat oldu müziği yok etti” yorumunu yaparak internetin yaygınlaşmasından sonra müziğin değerini yitirmeye başladığını söyledi.

 CEFİ: “Pop Elden Gidiyor”

CEFİ, Michael Kuyucu’nun programında Seda Sayan ile gerçekleştirdiği düet proje albümünde yer alan “Mücevher”  ve “Anla Halimden” şarkılarının yanı sıra “Konuşsana Bir Tanem” , “Rüyalarda Buluşuruz” ,  “Ta Uzak Yollardan” , “Kaç Yıl Geçti Aradan” ve yeni şarkısı “Aşk Olsun”u canlı seslendirdi. CEFİ’ye orkestrada Cüneyt Ertaç (Klavye) , Tolga Ozültu (Gitar) , Özgür Yenilmez (bas gitar) ve Ataç Ülker (kahon) eşlik etti.

 CEFİ: “Pop Elden Gidiyor”

 

25.11.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM