İlhan Şeşen: 'En İyi İstanbul Şarkısını Yazmak İstiyorum'

İlhan Şeşen: 'En İyi İstanbul Şarkısını Yazmak İstiyorum'

Müzikte 51. yılını dolduran ve tüm zamanların en sevilen hitlerine imza atan, kısa bir süre önce Sony Müzik etiketi ile "Hikayem" adlı tribute albümünü yayınlayan İlhan Şeşen, Michael Kuyucu ile Müziğin Kilometre Taşları programına konuk oldu.


Tribute albüm projesinin aklının ucundan bile geçmediğini söyleyen İlhan Şeşen, bu projeyi ortağı ve Sony Müzikteki ekibi sayesinde hazırladığını söyledi. Proje albümleri yapmayı çok sevdiğin söyleyen, İlhan Şeşen, yakında Vedat Sakman ile bir albüm yayınlayacağını da söyledi.

İlhan Şeşen: 'En İyi İstanbul Şarkısını Yazmak İstiyorum'

Michael Kuyucu'ya avukatlık dönemden "Hediyem" albümüne kadar geçen zamanı anlatan İlhan Şeşen, en büyük hayalinin bir İstanbul şarkısı yazmak olduğunu söyledi. Şeşen, "Öyle bir İstanbul şarkısı yazayım ki bugüne kadar yazılan tüm İstanbul şarkıları gölgede kalacak, böyle bir şey hayal ediyorum" dedi ve İstanbul'un kendisi için özel bir yere sahip olduğunu söyledi.

Albüme "Hediyem" albümünü verirken bu isim üzerinde çok çalıştığını ve hatta "tribute" sözününü sözlüklerden köküne kadar araştırmalar yaptığını söyledi. İlhan Şeşen, "Sözlüğe baktım, kelimenin köküne kadar indim, yan anlamlar arasında 'hediye' - 'hediyem' kelimesini gördüm ve albüme bu adı verme kararı aldık." dedi.

 

15.12.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM