Buray – Kehanet ( Sony Müzik – 2018)

Buray – Kehanet ( Sony Müzik – 2018)

Buray’ın kendine has bir tarzı var. Bu tarz ona başarıyı getirdi. Yurt dışında kendisini geliştiren müziğin her türlüsünü yapan bu sempatik adam kendi tarzını oluştururken bu birikimlerinde ortaya çıkan bir sentez yarattı. Müzik ortağı Gözde Arçel ile bir ikili yaratan Buray seri üretime geçti ve ardı ardına ürettiği şarkıları üçüncü albümünde bizimle paylaştı. 


Buray’ın şarkıları kaliteli, akustik, romantik, söz yönü ağır basan ve melodik. Bu onu farklı kıldı. Kısa sürede üç albüm yapmak yeni bir sanatçı için kolay şey değil. Bunu başardı Buray ve kendisini pop müzik pazarında çok iyi konumlandırdı.

“Kehanet” albümünde on iki şarkı seslendiren Buray’ın çıkış şarkısı “Aşk Bitsin” güçlü bir beste. Güle bir yapıya sahip Buray ama bu albümde biraz aşkın negatif yönünü de işlemiş. Albüm kapağında gülümseyen bir Buray yok. Aksine yüzü asık agresif bir Buray var. 

Albümün ilk beş şarkısı çok iyi. Çok rahat hit olurlar. Ortalara doğru biraz alternatif soundlara yönelme var. Kezzo ve Tolga Erzurumlu ile birer feat. yapan Buray, “Haykırasım Var”  şarkısının bir alternatif bir de akustik unplugged versiyonu var. 

Uzun lafın kısası Buray iyi bir çizgi yakaladı ve bunu üçüncü albümünde de sürdürüyor.  Akustik müzik ve yalın müzikten hoşlananlar Buray’ın bu albümünü rahatlıkla dinleyebilirler.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1-Aşk Bitsin

2-Tac Mahal

3-Kabahat Bende

4-Kehanet

5-Kış Bahçeleri

6-Haykırasım Var (ft. Kezzo)

7-Karma ft. (Tolga Erzurumlu)

8-Çöl Haydutu

9-Bir Ömürlüğüm

10-Beni Çok Seveceksin

11-Haykırasım Var (unplugged live)

12-Su Olsam

26.11.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM