Yabancı Turistler Hangi Türk Yorumcuları Dinliyor?

Yabancı Turistler Hangi Türk Yorumcuları Dinliyor?

İlk albümlerini 2017 yılının Aralık ayında yayınladıktan sonra 2018 yılının son çeyreğinde “Deneyelim” adlı teklilerini yayınlayan Ertan V İsrafil TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.


Ardahan’da Aşık Ozan Orhan Üstündağ’ın oğlu olan İsrafil Üstündağ ile Selanik göçmeni bir ailenin çocuğu olan Hasan Ertan Kaya’nın beş yıl önce bir araya gelmesiyle oluşan bu müzikal birlikteliği sahneden müzik dünyasına taşıyan ikili Michael Kuyucu’ya hem şarkılarını anlattı, hem sahne aldıkları yüzen restorantlarını anlattı.

Yabancı Turistler Hangi Türk Yorumcuları Dinliyor?

Turizmden müziğe geçen Ertan  V İsrafil restoran şeklindeki teknede sahne aldıklarını ve özellikle turistlere müzik sunduklarını söylediler. Michael Kuyucu’nun Ertan ve İsrafil’e hangi ülkenin turistlerinin daha sakin hangilerinin daha yüksek tempoda eğlendiğini sorduğu programda Ertan V İsrafil, Katar – Suudi Araplar – Latinlerin daha çok slow müzik sevdiklerini ve sakin bir eğlence yapısına sahip olduklarını , İran ve Hintlilerin ise daha heyecanlı  ve coşkulu bir eğlence tarzına sahip olduklarını söyledi.

Yabancı Turistler Hangi Türk Yorumcuları Dinliyor?

Türkiye’ye gelen turistlere yönelik bir repertuvarı olan ikilinin yabancıların hangi Türk şarkıcıları sevdiklerini de açıkladılar.  Restoran teknelerine gelen Arapların Buray’ı çok sevdiğini söyleyen Ertan V İsrafil, gelen turistlerin İrem Dirici ,  Mustafa Ceceli ‘yi sevdiklerini ve onların şarkılarına istekte bulunduklarını söyledi. Ertan V İsrafil , dizilerin yurt dışında yayınlanmasının getirdiği avantajdan dolayı dizi müziklerine de istek aldıklarını ve özellikle Toygar Işıklı’nın da yabancı turistler tarafından tanındığını söylediler. Ihlamurlar Altında dizisi müziği ve İntizar’ın da istek aldığını ve özellikle Araplar tarafından çok sevildiğini söyleyen Ertan V İsrafi, tüm solistler içinde yabancıların en çok Tarkan’ı sevdiğini ve onun şarkılarına istekte bulunduğunu söyledi. Ertan, “Yabancıların en çok sevdiği Türk yorumcu Tarkan, bu tek kişi. Başkası bu başarıyı yakalayamadı” dedi.

Yabancı Turistler Hangi Türk Yorumcuları Dinliyor?

Ertan V İsrafil, Michael Kuyucu’nun programında “Kalbimin tek sahibine” – “Bağdat” – “Sen Sevdamısın” – “İçimdeki Duman” – “Dido” – “Gel be gökyüzüm” – “Aleni Aleni” gibi şarkıların akustik performanslarını sundukları programda ayrıç henüz yayımlanmamış “Ne Yaptıysam Olmadı” adlı bestelerini de seslendirdiler. Ertan V İsrafil’e programda Göksel Kamçı (Klavye)  ve Metin Kamçı (Perküsyon) eşlik ederken , İsrafil programda şarkılara gitarıyla eşlik etti.

Yabancı Turistler Hangi Türk Yorumcuları Dinliyor?

Ertan V İsrafil, “Kapıkulu” adlı albümlerini ilk yayınladıklarında özellikle tanıtım konusunda bilinçsiz olduklarını ve bu nedenle albümlerini tanıtamadıklarını söylerken, yeni teklileri ”Deneyelim”in klibinde Hababam Sınıfı oyuncularının kendilerine eşlik etti.

22.12.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM