Müzik Üstünkörü Yapılacak Bir Şey Değil

Müzik Üstünkörü Yapılacak Bir Şey Değil

İ.T.Ü. Devlet konservatuvarından mezun olduktan sonra müzik çalışmalarını hızlandıran genç müzisyen “Kağıt Kesidi” adlı solist kimliğini ön plana getiren single’ında  umut veren bir duyguyu aşılamak istediğini söyledi. Bugüne kadar  Ajda Pekkan – Emel Sayın – Gülben Ergen – Ata Demirer  -Ayşe Hatun Önal gibi isimlerin vokal koçluğunu üstlenen Pınar Çubukçu, ailesinin ona bale eğitimi vermek üzere bir kursa yazdırdığını ama vücut anatomisinin buna uygun olmadığını ve bale eğitiminde çok zorlandığını söyledi. Bale eğitimi aldığı sırada oradaki eğitimcilerin Pınar Çubukçu’nun müzikal yeteneğine dikkat çekerek ailesi ile konuşması üzerine İ.T.Ü. Devlet Konservatuvarına geçiş yapan müzisyen ailesinin bu aşamalarda kendisine çok destek olduğunu söyledi.

Müzik Üstünkörü Yapılacak Bir Şey Değil

Pınar Çubukçu, Michael Kuyucu’ya , “şu an tüketim çağındayız, onun için müzik dinleyicisinin bilinçli müzik dinlemesi lazım” derken teknolojinin gelişmesi ile beraber müziğim kalitesinde düşüş olduğunu söyledi ve “Teknoloji  çıktı mertlik bozuldu” yorumunu yaptı. Tarık Sezer Akademi’de aynı zamanda eğitimci olarak çalıştığını söyleyen Pınar Çubukçu, “eğitim almak yerine şöhret olmak için de okula gelenler oluyor. Ben hep ‘müzik üstünkörü yapılacak bir iş değil’ diyorum. Müzik yapmak isteyenlerin bir misyonlarının olması gerekiyor. Sırf şöhret olmak için müzik yapılmamalı” dedi.

Müzik Üstünkörü Yapılacak Bir Şey Değil

Pınar Çubukçu, Michael Kuyucu’nun programında “Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var” – “Büklüm Büklüm” – “Tutamıyorum Zamanı” – “Masum Değiliz”  - “Başıma Gelenler” – “El Gibi” – ve “Bana Yalan Söylediler” gibi klasikleri canlı olarak seslendirdi. Programda Pınar Çubukçu’ya Tolga Kılıç (Klavye) ve  Efkan Develi (Gitar) eşlik etti.

Müzik Üstünkörü Yapılacak Bir Şey Değil

29.12.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM