Nil Karataş: “O Ses Türkiye Jürisi Olacağım”

Nil Karataş:  “O Ses Türkiye Jürisi Olacağım”

2017 yılında yayınlanan “Gümbür Gümbür” adlı maxi single albümünde yer alan EROS adlı şarkısına klip çeken Ajda Pekkan’ın eski vokali Nil Karataş, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.


Bas gitarist bir babanın kızı olduğunu söyleyen Nil Karataş, “Babam beni 10 yaşında konservatuara götürdü. Bana çello verdiler. Ufak tefek bir yapım olduğu için çelloyu bırakın çalmayı taşıyamadım bile. Sonra beni keman bölümüne koydular. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olduktan sonra İstanbul’a müzik yapmaya geldim. Ailem karşı çıktı, çok zorlandım ama işler kısa sürede düzeldi müzikten para kazanmaya başladım” diyerek müziğe nasıl başladığını anlattı.

Nil Karataş:  “O Ses Türkiye Jürisi Olacağım” 

Ajda Peçeteye Adımı Yazdı

Henüz 16 yaşındayken Junior Classic adlı grubu kurduğunu ve arkadaşlarıyla beraber klasik müzik icrasında bulunarak müzikten ilk parasını kazandığını söyleyen Nil Karataş, pek çok sanatçının sahnesinde vokal yaptığını söyledi. Ajda Pekkan’a üç yıl vokal yapan Nil Karataş, “Bir gün bir arkadaşım benden bir davette müzik çalmamı istedi. Bana gelirmisin ama para yok dedi. Bende gittim. Orada şans eseri Ajda Pekkan’ı gördüm. Hiç unutmam Ajda Pekkan’ın beni çağırdığında adımı ve telefonumu bir peçeteye yazmıştı. Sonra beni çağırdı ve vokali yaptı.” Dedi.

Nil Karataş:  “O Ses Türkiye Jürisi Olacağım”

O Ses Türkiye’de Haksızlığa Uğradım

Beş farklı televizyon yarışmasına konuk olan Nil Karataş, Michael Kuyucu’ya O Ses Türkiye yarışmasında Hülya Avşar’ın kendisini elemesine çok sinirlendiğini ve unutamadığını söyledi. O yarışmada haksızlığa uğradığını söyleyen Nil Karataş, “üstelik müzik eğitimi almayan birine elendim” dedi.  O yarışmada seslendirdiği “Yalnızlık Senfonisi” adlı performansının YouTube’da 12 milyon izlenme aldığını ve bu performansı sayesinde tanındığını söyleyen Nil Karataş, Michael Kuyucu’ya “O ses Türkiye gibi yarışmada müzik eğitimi alan insanlar jüri olmalı” dedi ve “ben O Ses Türkiye’de jüri olacağım” diyerek bu yarışma ile ilgili dilediğini dile getirdi.

Nil Karataş:  “O Ses Türkiye Jürisi Olacağım”

Michael Kuyucu’nun programında akustik performans sergileyen Nil Karataş programda “Gülümse” – “Sevda” – “Geceler” – “Dile Kolay” – “Höşgörsen” – “Yaz Yaz Yaz” gibi şarkıları seslendirdi. Programda Nil Karataş’a Taner Uylar (Klavye) -  Kaan Kurtcan (Gitar) ve Mert Tekay (Keman) eşlik etti.

06.01.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM