Yağmur Akoğlu – Zamanla Olur (Arpej Yapım-2017)

Yağmur Akoğlu – Zamanla Olur (Arpej Yapım-2017)

Çok yetenekli müzisyen ve yorumcular var bu ülkede, çok iyi de sesler var. Bu albümü dinleyince bunu bir kez daha anladım. Bu iyi sesler bir şekilde seslerini duyuramıyorlar. Promosyon ve tanıtım işine ya girmiyorlar ya da giremiyorlar.  Yağmur Akoğlu’da bu seslerden biri.  Yeni çıkan işlere müziği çok seven ve zamanını müziğe ayırmayı seven  biri olarak mutlaka arada bir bakarım. Böyle bir dönemde çıktı bu albüm karşıma. 


Samimi söyleyeyim şaşırdım önce. Çünkü bu albüme kadar Yağmur’un adını hiç duymamıştım. Çok iyi bir vokal ile karşılaştım. Kendinden emin şarkı söyleyen, sesine hakim, düzgün artikülasyonla şarkı söyleyen ve seslendirdiği şarkılara yorum yapan bir vokal Yağmur Akoğlu.

Albümde yedi şarkı var. Hepsi de yeni şarkılar. Yalın düzenlemeler ama çok iyi bir masteringle dolu dolu gelen bir sound var. Daha çok klasik batı müziği normlarında düzenlenen şarkılar. Balat kokan besteler ve düşük ritimli kaliteli şarkılar. Albümde ticari şarkı yok. Modern bir tarz var. 

“Ah Be Dostum Yorgunum” adlı aynı zamanda albümün açılış şarkısı beni çok etkiledi. Albümün en sağlam şarkısı. Albüme adını veren “Zamanla Olur” modern tarzıyla ilgimi çekti. “Güldönümü” ise sözleri ve temasıyla kalbimi fethetti. 

İyi bir iş ama popüler medyada fazla duyulmayan bir iş. Yetenekli bir yorumcu olan Yağmur Akoğlu Türkiye’deki pop standardının üstünde bir iş yapmış. Özgür Karakaya’da düzenlemeleriyle bu işi desteklemiş.  Albümü diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise şarkı sözlerindeki soyutluk. Çok tarz bir albüm.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Ah Be Dostum

2. Zamanla Olur

3. Buz Dağı

4. İki Kadeh

5. Gündönümü

6. Aşıklar

7. Geçmişte Kaldık

14.01.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM