Pınar Seyhun - Hayal Ederken (Pınar Seyhun Müzik – 2018)

Pınar Seyhun -  Hayal Ederken (Pınar Seyhun Müzik – 2018)

 Türkiye’de hala böyle bir albümün üretilebildiğini görmek beni çok şaşırdı. Kirlenen popüler kültür içinde caz ve klasik müziğin buluştuğu sıfır şarkılar içeren bir müzik albümü dinleyeceğimi söyleseler inanmazdım. Pınar Seyhun soprano yorumu ve caz düzenlemeler içeren altı şarkı seslendirmiş.


Albümü kendi adına kurduğu müzik şirketinden yayınlayarak müzik adına tüm riskleri alan Pınar Seyhun, Ercüment Erkut’un başarılı düzenlemeleri ile çok farklı bir işe imza attı. Caz Türkiye’de fazla yer bulamayan bir dünya müziği. Türkiye’de bu dünya müziğini icra eden iyi müzisyenler var ama yayınlanan albüm nerdeyse hiç yok. Bunun tabii ki nedeni bu müziğin alıcısının olmaması. Bu alıcının olmaması da ayrı bir konu. Medya bu tür albümleri sunmadığı için alıcının potansiyelini de düşürüyor tabi ki.

Tamamen akustik hazırlanan, çift keman- viyola – trombon – Saksofon – viyolonsel gibi enstrümanlar içeren düzenlemeler. Düşük ritimli sakin şarkılar seslendiren cool bir sopranonun albümü olmuş. “Canım Yanar” albümün en zor şarkısı, modülasyonlar filan epey uçmuşlar. Bu albüm Türkiye’de üretilen bir caz müziği albümü olarak dünyada da pazara sunulmalı.

Alternatif müzik türlerine meraklı olan, müzikal anlamda kaliteye önem veren ve her şeyden öte caz tutkunlarının dilemesini şiddetle tavsiye edeceğim bir albüm.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Seviyorum Seni

2. Kuşlar Aldı

3. Aşk'a Caz

4. Bakışlar

5. Canım Yanar

6. Bin Parçayım

14.01.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM