Ayberk Akmaz: “Kendi Tarzımı Yaratacağım”

Ayberk Akmaz: “Kendi Tarzımı Yaratacağım”

“Siyah-ı Matem” adlı şarkısı ile müzik dünyasına merhaba diyen genç yetenek Ayberk Akmaz, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. Ayberk Akmaz müzik yaşamında başından geçen ilginç olayları anlatırken orkestrası ile beraber sevilen şarkılardan oluşan bir akustik dinleti sundu.


Ayberk Akmaz: “Kendi Tarzımı Yaratacağım”


Ailesinden Gizli Konservatuvara Girdi

Ayberk Akmaz, Michael Kuyucu’ya babasının akordeon çaldığını, abisinin ise gitar çaldığını ailesinin bu özelliğinden etkilenerek 7 yaşında babasından istediği gitarla müziğe başladığını söyledi. Ailesinin onu Yeditepe Üniversitesine dil yüksek eğitimi almak üzere yazdırmasına rağmen müzik eğitimi almak istediği için İ.T.Ü ‘nin sınavlarına hazırlandığını ve ailesinden gizli olarak bu üniversitenin sınavlarına girerek üniversitede eğitim alma hakkı kazandığını söyledi. Ayberk, “Sınavı kazandıktan sonra sınav sonuç listesinin fotokopisini alıp aileme götürdüm ve konservatuvar eğitimi almak istediğimi söyledim. Ailemin onayını aldım ve İ.T.Ü. Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümüne kaydoldum” dedi.

Ayberk Akmaz: “Kendi Tarzımı Yaratacağım”

Hadise’nin Kurbanı Oldu

2016 yılında O Ses Türkiye ‘ye katıldığını söyleyen Ayberk Akmaz, bu yarışmada Hadise’nin kendisini seçtiğini ama daha sonra her jürinin 80 genci seçmesi nedeniyle eleme yapıldığını ve Hadise’nin kendisini elediğini söyledi. O Ses Türkiye’de Gökhan Kırdar klasiği “Yerine Sevemem”i seslendiren Ayberk Akmaz, bu şarkının çok tıklanması üzerine adını duyurduğunu söyledi. Hadise’nin kendisini haksız yere elediğini söyleyen Ayberk Akmaz, “ o yarışmada her jüri 80 kişiye dönmüştü. Sonra beşer kişiden sekiz gruba böldüler bizi. Her gruptan iki kişi seçtiler kalanları elediler. Bende elenenler arasındaydım” dedi ve televizyona çıkmadan yarışmadan elendiğini söyledi.

Ayberk Akmaz: “Kendi Tarzımı Yaratacağım”

Kendi CDsini Kendisi Hazırladı

Müziğe çok büyük bir aşkla bağlı olan Ayberk, Michael Kuyucu’ya üniversiteye hazırlık döneminde sevilen on şarkıdan oluşan bir cd kaydettiğini bu şarkıları seslendirdiğini ve bu cdyi dershandedeki arkadaşlarına dağıttığını söyledi.  Bir ara Star TV’de yayınlanan “Sil Baştan” adlı dizide gitar çalan bir genci canlandırdığını söyleyen Ayberk Akmaz, konservatuvarda çok iyi bir eğitim aldığını ve musiki disiplinini edindiğini söyledi. 

Ayberk Akmaz: “Kendi Tarzımı Yaratacağım”

Aleyna Tilki Gibi Yapsaydın

Ayberk Akmaz, Seyhan Müzik etiketi ile dijital platformlarda yayınlanan ilk single şarkısı “Siyah-ı Matem”i tamamladıktan sonra annesine dinlettiğini ve annesinin ona “Oğlum Aleyna Tilki gibi bir şarkı yapsaydın” dediğini söyledi. “Herkes benden hızlı ve pop bir şarkı yapmamı istedi. Ama ben tarzımı yaratmak istiyorum” diyerek popüler kültürün dışında bir tarz yaratmak istediğine vurgu yaptı.

Ayberk Akmaz: “Kendi Tarzımı Yaratacağım”

Ayberk Akmaz, Michael Kuyucu’nun programında “Bu Su Hiç Durmaz” – “Sevdan Olmasa” – “Kurşuni Renkler” – “Kıyamadım İkimize” – “Vay” – “Tatlım” – “Üzülmedin mi?” – “Beni Anlama” gibi sevilen şarkıları seslendirdi. Ayberk Akmaz’a orkestrada İ.T.Ü. Devlet Konservatuarında eğitim gören müzisyen arkadaşları Barış Yağcıoğlu (Klavye) -  Ekin Kepçeli (Klarnet) – Yavuz İsa Keskin (Bas Gitar) – Burak Ertürk (Perküsyon)  eşlik etti. Ayberk programda kendisi de gitar çalarak orkestraya eşlik etti.

30.01.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM