Necdet Kaya'dan Yeni Albüm: 'Senden Ayrı'

Necdet Kaya'dan Yeni Albüm: 'Senden Ayrı'

Sevilen sanatçı Necdet Kaya’nın 12 eserden oluşan beşinci albümü ‘Senden Ayrı’ müzikseverlerle buluştu.


2007 yılında yayınlanan ilk albümü ile vizyona çıkan sanatçı bugüne kadar 4 albüm ve 2 single ile çalışmalarına devam etti. Necdet Kaya, Türk Halk Müziği alanında gerçekleştirdiği üretimlerine, son yıllarda akustik pop müzik eserlerini de dahil etti. Dinleyicilerinin yoğun beğenisi ile karşılaşan sanatçı konserlerinde türkülerin yanı sıra klasikleşmiş pop şarkıları da seslendirerek müzik yelpazesini genişletti. Necdet Kaya’nın yurt içinde ve yurt dışındaki yoğun konser programlarında salonlarda yer bulmak her geçen gün daha da zorlaşıyor.


Necdet Kaya'dan Yeni Albüm: 'Senden Ayrı'


Necdet Kaya, Sorte Müzik etiketiyle yayınlanan yeni albümü ‘Senden Ayrı’yı ‘yanınızdaymışçasına’ diye tanımlıyor. Albümün stüdyo aşamasında da samimiyet yakalamaya özen gösteren sanatçı, piyano, çello, gitar, keman ve bağlama ailesinden enstrümanlarla gerçekleştirdiği çalışmasında her eserde sadeliğe ve duyguya önem vererek minimum enstrüman kullandı. Bir türkü sadece piyano ile sunulurken bir başkası piyano ve çello ile kaydedildi. Necdet Kaya, ‘İstediğim gibi dinleyiciyi yormayan ve dinlendirici bir albüm oldu’ diyor.


Akustik Türkülerden ve Türkü formunda eserlerden oluşan albümde, söz ve müziği Necdet Kaya’ya ait ‘Yandım Ben’ isimli farklı bir pop şarkı da yer alıyor.  Albümün ilk klibi de bu esere Belçika’da çekildi ve yayına girdi.  


18.02.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM