Cerem Onurluer: “İlk Sahneye Çıktığım Gün Korkudan Kaçtım”

Cerem Onurluer: “İlk Sahneye Çıktığım Gün Korkudan Kaçtım”

Erdem Kınay’ın yapım şirketi KNY Müzikten yayınladığı “OHO” adlı single ile müzik dünyasına merhaba diyen başarılı yorumcu Cerem Onurluer , şarkısının ilk lansman programında TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.


Cerem Onurluer: “İlk Sahneye Çıktığım Gün Korkudan Kaçtım”


Müzisyen bir aile ve babanın kızı olarak müzik eğitimine çocuk yaşta başlayan Cerem, beş yaşında Kerim Tekin’inde rol aldığı TGRT’de yayınlanan “Solan Gül” adlı dizide rol aldıktan sonra İ.T.Ü. Devlet Konservatuvarına Lise seviyesinde başladığını ve Alaaddin Şensoy’un oğlu Hakan Şensoy’dan ders alan Cerem Onurluer, “Annem Alaaddin Şensoy’dan eğitim almıştı bende onun oğlundan ders aldım, ilginç bir tesadüf oldu” dedi.

Cerem Onurluer: “İlk Sahneye Çıktığım Gün Korkudan Kaçtım”

İ.T.Ü.Devlet Konservatuvarında çello eğitimi alan ve hala oradaki eğitimine devam eden genç yorumcu, çelloyu seçerken kuzenine özendiğini ve ondan dolayı birinci tercihi olarak bu enstrümanı seçtiğini söyledi. Bir süre voleybol oynayan Cerem Onurluer, lisanslı bir sporcu olduğunu ve F.B. Spor Kulübünün kendisini alt yapıya seçmek üzere izlemeye geldiği gün voleybol ile müzik arasında seçim yapmak zorunda kaldığını söyledi. “O bir yol ayırımıydı benim için ben müziği” seçtim diyen Cerem , bir yandan konservatuvarda eğitim alırken diğer yandan da müzik çalışmalarını geliştirdiğini ve ilk olarak “Gidişini Seveyim” adlı bir şarkı hazırladığını, tam bu şarkı ile ilk çıkışını yapmak üzereyken son anda vazgeçtiğini ve bu şarkının kaydını YouTube’da müzikseverle paylaştığını söyledi.

Cerem Onurluer: “İlk Sahneye Çıktığım Gün Korkudan Kaçtım”

Cerem Uğurler, ilk sahne deneyiminde çok korktuğunu ve ilk sahneye çıkacağı gün panik olup kaçtığını söyledi. “Sahneye çıkacağım akşam korktum. Bende sahne fobisi vardı, çünkü çocukluğum annem ve babam gibi iyi yorumcuların içinde geçti. O gece sahneye çıkmak için mekana geldim, sıra bana gelirken taksiye bindim ve oradan kaçtım eve gittim. Sonra annemin beni ikna etmesi ile geri döndüm ve sahneye çıktım” dedi. 

Cerem Onurluer: “İlk Sahneye Çıktığım Gün Korkudan Kaçtım”

İlk kez Reina 7 adlı derleme albümde Emel Müftüoğlu’nun “Deli Dünya” adlı şarkısı ile bir stüdyo kaydının yayınlandığını söyleyen Cerem Uğurluer, dokuz sayısının onun için çok uğurlu bir sayı olduğunu söyledi. “Dokuz benim uğurlu numaram, şarkım 9 Ocak günü yayınlandı,  voleybolda forma numaram dokuzdu, şarkısının ilk radyo programını 9 şubatta yaptım, dokuz ile ilgili çok tesadüfüm var” diyerek dokuzun hayatında önem taşıyan bir sayı olduğunu söyledi. 

“OHO” adlı şarkısını ile müzik dünyasına merhaba diyen, Cerem Onurluer, yaklaşık iki ay sonra yeni şarkımı da yayınlayacağım ve müzik çalışmalarıma devam edeceğim dedi. Cerem , Michael Kuyucu’nun programında eski ve yeni hitlerden oluşan bir akustik müzik dinletisi sundu. Akustik performansında “Yola Devam”  - “Başka Biri” – “Ben Bazen” – “Bir İhtimal” – “Sarmaşık” – “Tarifi Zor” -  “Aşık” ve “Ben Sevdalı Sen Belalı” gibi sevilen şarkıları seslendirdi. Hücum kayıt olarak canlı yayınlanan program performansında Cerem Uğurluer’e orkestrada Ömer Yıldız (Gitar) – Şaban Akan (Klavye) -  Berk Avcıoğlu (Klarnet) eşlik etti.

18.02.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM