Cazzip Project, İlk Albümleri 'STORIES' ile Caz Dünyasında

Cazzip Project, İlk Albümleri 'STORIES' ile Caz Dünyasında

Hissettikleri ve çalmak istedikleri müziği yapmak adına bir araya gelen, Aslı Özer, Erhan Ertetik ve Ertuğrul Biber’den oluşan Cazzip Project’in 6 parçadan oluşan ilk albümü ‘Stories’ TMC etiketiyle raflarda ve dijital platformlardaki yerini aldı!


Cazzip Project, İlk Albümleri 'STORIES' ile Caz Dünyasında


21. İstanbul Caz Festivali Genç Caz yarışmasını kazanarak festivalde sahne alan Cazzip Project’in ilk albümü ‘Stories’, çok bölümlü ve değişken ritimli parçalardan oluşmasıyla fark yaratıyor. Her parçanın ayrı bir hikayesi olması nedeniyle ‘Stories’ adını alan albüm, grubun 5 yıl süren çalışmasının sonucu hayata geçti ve Cem Çatık prodüktörlüğünde Bubinga Records’ta kaydedildi. Albümün mastering’i Pieter Snapper tarafından Babajim Istanbul Studios & Mastering’te tamamlanırken, kayıt ve mix’i ise yine Cem Çatık’a ait.


İstanbul'un birçok seçkin mekanında performanslarına devam eden Cazzip Project, ilk albümü ‘Stories’ın heyecanını yaşıyor! Albümün çıkış parçası ‘7 Motions’, 7 farklı bölüm ve değişken ritimlerden oluşmasının yanı sıra, dinleyici üzerinde dinamik bir etki bırakmasıyla dikkat çekiyor. Parçanın bestecisi Aslı Özer, parçadaki her bölümün farklı bir hikayesi olduğunu ve her birini farklı bir ruh haliyle bir yılda bestelediğini anlatıyor. Albüm fotoğrafları Orçun Kaya, dikkat çekici kapak tasarımı ise Nazlı Şahin imzası taşıyor.


Cazzip Project, İlk Albümleri 'STORIES' ile Caz Dünyasında


Piyanoda Aslı Özer, bas gitarda Erhan Ertetik ve davulda Ertuğrul Biber’den oluşan Cazzip Project’in ilk albümü ‘Stories’ şimdi raflarda ve iTunes’da, Cuma günü tüm dijital platformlarda yayında…

20.03.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM