Mazhar Alanson'dan CRR’de Senfonik Konser

Mazhar Alanson'dan CRR’de Senfonik Konser

M.F.Ö.  efsanesinin M’si Mazhar Alanson CRR Konser salonunda senfonik bir konser verdi. Usta müzisyene duayen orkestra şefi Turhan Yükseler eşlik ederken Alanson sahnede kaldığı süre boyunca sevilen bestelerinden ve şarkılarından oluşan bir müzik ziyafeti sundu.


En az Bir Enstrüman Çalmak Gerekiyor

Mazhar Alanson konserine “Yandım Yandım” adlı şarkısı ile başlarken, “Ah Bu Ben”- “Sarı Laleler” –“Buselik Makamın” – “Bodrum” – “Sanatçının Öyküsü” – “Benim Hala Umudum Var” – “Hamak” – “Mecburen” gibi şarkılarını seslendirdi. Konserin bitiminde sözlerini kendisine ait “Ele Güne Karşı” adlı şarkıyı seslendiren Mazhar Alanson, “Gözyaşlarımı Bitti mi Sandın” aldı şarkısını askerdeyken enstrümansız bestelediğini söyledi ve “insanlar artık enstrüman kullanmadan beste yapıyorlar, ama en azından bir enstrüman gerekir değil mi” diyerek  müzik enstrümanı çalmayı bilmeyen bestecilere göndermede bulundu. Eskiden plakların olduğunu hatırlatan Mazhar Alanson, “Ben plajk biriktirmeyi çok severdim. Plakların kapakları vardı çok önemliydi. Sonra küçüldüler plaklar yok oldu, şarkılar küçüldü ve sonunda iPhone’larda yok oldu” diyerek dijital müziğin müzik albümlerine olan etkisine de göndermede bulundu.

Mazhar Alanson'dan CRR’de Senfonik Konser

Ünlülerin İzlediği Konser

'Mazhar Senfoni' başlıklı konseri; aralarında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Fecir Alptekin, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. İskender Pala, Endonezya Büyükelçisi Mahmut Erol Kılıç, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, SETAGenel Koordinatörü Burhanettin Duran, İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü Kemal Kaptaner, oyuncular Hasan Kaçan, Kadir Çöpdemir, İpek Tuzcuoğlu ve müzik yazarı Doç. Dr. Michael Kuyucu’nun da bulunduğu yaklaşık bin kişi izledi.

Mazhar Alanson'dan CRR’de Senfonik Konser

09.03.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM