Barbaros Kalbinin Ankara’sını Anlattı

Barbaros Kalbinin Ankara’sını Anlattı

Müzik dünyasının kaliteli bariton vokali Barbaros , TRT FM’de Michael Kuyucu’nun Renkli Saatler programına konuk oldu. Şubat ayının son günlerinde yayınlanan “Kalbimin Ankara’sı” adlı yeni teklisini anlatan başarılı yorumcu programda orkestrası eşliğinde bir de akustik dinleti sundu.


Barbaros Kalbinin Ankara’sını Anlattı


Kalbimin Başkenti

Barbaros, Michael Kuyucu’ya “Kalbimin Ankara’sı” adlı şarkıyı ilk dinlediğinde ismine kendisinin de şaşırdığını ama şarkının ana teması olan “Kalbimin başkenti” anlamı içeren şarkısını çok severek seslendirdiğini söyledi. Video klibini Okan Bayülgen’in çektiği şarkı ile fanlarından “neden şarkıya Ankara’da klip çekmedin?” sorusunu çok sık aldığını, ancak şarkının bir aşk şarkısı olmasından dolayı klibini İstanbul’da çektiğini söyledi.

Barbaros Kalbinin Ankara’sını Anlattı

İlk Sahne Vokalini Barış Manço ile Yaptı

Lise yıllarında kurduğu müzik grubuyla katıldığı bir yarışmada beş dalda ödül alarak müzik kariyerinde ilk başarısını elde eden Barbaros, aralarında Ajda Pekkan ve Barış Manço’nun da bulunduğu pek çok sanatçıya back vokal yaptığını ve bu sahne performanslarından çok büyük edinimler kazandığını söyledi. İlk sahne vokal deneyimini Barış Manço’nun Mançoloji albümünde Barış Manço’ya back vokal yaparak yaşadığını söyleyen Barbaros, ilk bestesini 17 yaşında yaptığını söyledi.

Barbaros Kalbinin Ankara’sını Anlattı

Talu Projesinin ilk Teklisi Hazır

Barbaros, Michael Kuyucu’ya Zeynep Talu ile beraber gerçekleştirdiği “Talu Şarkıları” projesinin ilk ürününün doksanlarda yayınlanan Reyhan Karaca’nın yorumu ile dillere düşen sözleri Zeynep Talu, müziği Feyyaz Kuruş’a ait olan “Sevdik Sevdalandık” adlı şarkı olacağını söyledi. “Şarkının klibini çektik, birkaç hafta sonra bunu piyasaya sunacağı” diyen Barbaros, bu single projesinin yayınlanmasının ardından içinde Ajda Pekkan ve pek çok sevilen yorumcu ile Barbaros ve Zeynep Talu’nun da yer alacağı “Talu Şarkıları” albümünü yayınlayacaklarını söyledi. Bu albümde Çiğdem Talu ve Zeynep Talu’nun şarkılarından seçilen özel bir seçki olacak.

Barbaros Kalbinin Ankara’sını Anlattı

Barbaros , Michael Kuyucu’nun programında “Borcun Var” – “Anlıyorsun Değil mi” – “Biçilmiş Kaftan” – “Kadınım” – “Olur ya” – “Resimdeki Gözyaşları” ve yeni şarkısı “Kalbimin Ankarası” nın akustik performansını sundu. Barbaros’a orkestrada Tolga Tümözen (Klavye) – Meriç Memikoğlu (Perküsyon) – Uğur Yeniyol (Flüt ve Saksofon) ve Ferhat Hasanoğlu (Bas gitar) eşlik etti.

Barbaros Kalbinin Ankara’sını Anlattı

20.03.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM