İlk Yazdığım Şarkı “ALAGÜL” İlk Hitim Oldu

İlk Yazdığım Şarkı “ALAGÜL” İlk Hitim Oldu

Müzik dünyasına söz yazarı olarak başlayan ve Funda Arar başta olmak üzere pek çok yorumcunun şarkılarına yazdığı söylerle hitlere imza atan Burcu Tatlıses, “Uzaklar” adlı albümü ve akustik performansı ile TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.


Gıda Mühendisliği eğitimi alan ve mezun olduktan sonra eğitim aldığı alanda çalışmalarına devam ederken, Febyo Taşel ile tanışması sonucunda söz yazarlığına başladığını söyleyen Burcu Tatlıses, “İlk yazdığım şarkı Alagül oldu” dedi. Febyo Taşel ile beraber stüdyoda besteleri incelediği sırada “bir şarkının bestesine takıldım. Onu başa sardım ve o an Alagül’ün sözlerini yazdım” diyen Burcu Tatlıses, bu şarkının başarılı olması ile beraber profesyonel şarkı sözü yazarlığına başladığını söyledi. 2002 yılından beri söz yazarlığı yapmasına ve sahnelerde şarkı söylemesine rağmen ilk albümü 2015 yılında yayınladığını söyleyen Burcu Tatlıes, Michael Kuyucu’ya “Ben kendi şarkılarımdan oluşan bir albüm yapmak istedim. Onun için bestelerimin gelişmesini bekledim. Ondan albümün geç geldi” açıklamasını yaptı.

İlk Yazdığım Şarkı “ALAGÜL” İlk Hitim Oldu

Burcu Tatlıses, 2018 yılının sonlarında yayınlanan “Uzaklar” albümünün ilk kibini “Uzaklar” çektikten hemen sonra ikinci klibini “Mahir Ah” adlı bestesine çektiğini ve bu konuda biraz aceleci davrandığını söyledi. Albümde sekiz bestesine yer veren Burcu Tatlıses “bazı şarkılarımın düzenlemesine de ben kendi imzamı attım. Çünkü şarkılarım ile ilgili kafamda yer alan bir şeyler vardı onları albüme yansıtmak istedim” açıklamasını yaptı.

İlk Yazdığım Şarkı “ALAGÜL” İlk Hitim Oldu

Burcu Tatlıses, Michael Kuyucu’nun programında yedi şarkıdan oluşan bir akustik dinleti de sundu. Programda sevilen coverları kendi tarzında seslendiren Tatlıses, “ben cover şarkıları kendi tarzımda seslendirmeyi tercih ediyorum, belki bencilce gelecek ama o şarkılar zaten ilk yorumcuları tarafından hakkı ile seslendirildiği için klasik olmuşlar. Ben bu şarkılara farklı bir tat kazandırılması gerektiğini düşünüyorum” dedi. Burcu Tatşlıses, programda “Melankoli” – “Dönmek” – “Senden Öğrendim” – “Her Şeyden Çok” – “Seninle Başım Dertte” – “Aynalar” – “Vurgun Yedim” gibi klasikleri seslendirdi. Programda Burcu Tatlıses’e Cenk Şanlıoğlu ve Yiğit Büyükeroğlu gitarları işe eşlik etti.

16.03.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM