Ezgi Ayçe Yarım Sevdasını Anlatıyor

Ezgi Ayçe Yarım Sevdasını Anlatıyor

 'Yarım Sevda' ile müzik piyasasına merhaba dediniz, hayırlı olsun. Bu şarkıda kimlerle çalıştınız?  klibin hikayesi nedir? 

Çok teşekkürler. Yarım Sevda'nın düzenlemesini sevgili Febyo Taşel, Flamenko düzenlemesini de sevgili Ali Tolga Demirtaş yaptı. Stüdyo ve kayıt aşamaları çok zevkli geçti. Sevgili Febyo Taşel ve Ali Tolga Demirtaş ile oldukça rahat çalıştık. Febyo Taşel bir çok hite imzasını atmış usta bir aranjör, Ali Tolga zaten stüdyolarda da sahnede de sürekli birlikte müzik yaptığım ve kendisinden çok şey öğrendiğim inanılmaz yetenekli bir sanatçı, enstrümanist, aranjör, şarkıcı, besteci, şef.. Daha ilk şarkıda çok iyi müzisyenlerle çalışma fırsatını yakaladığın için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Ve bu güzel enerjiler 'Yarım Sevda'yı daha da güzel yapıyor. 
Ezgi Ayçe kendini nasıl ifade eder? kendini kariyer hedeflerinde nerede görmektedir bize anlatabilir misiniz? 
Kendimi sadece şarkı söylerken en net şekilde ifade edebildiğimi düşünüyorum. Çünkü orada kelimelerin yetersiz kaldığı duygular var, onları müzikle ve destekçisi olan sözlerle daha güçlü verebiliyorsunuz. Şarkı söylerken duygular, ses ve kelimelerin kalemi ile muhteşem çizilebiliyor. 
Kariyer hedeflerim ise ağır ateşte pişirilen ve çok lezzetli ve uzun soluklu hayallerden oluşuyor. Ama hep evrensel, hep uluslararası. Müziğimle, şarkılarımla, sözlerimle, herkese ulaşmak, dokunmak ve onlara yalnız olmadıklarını hissettiren bir duygu tercümanı olmak istiyorum.
Ezgi Ayçe Yarım Sevdasını Anlatıyor
Enbe Orkestrası ile bir araya geliş sürecini bizlere anlatır mısınız? Enbe Orkestrası ile birlikte şarkılar yapmaya devam edecek misiniz? 
Enbe Orkestrası ile bir araya geliş sürecimizin de başlangıcı yine Ali Tolga'nın beni sevgili Altan Çetin ile tanıştırması ile başlar. Sonrasında şarkılarımı hep Altan Çetin'e dinletiyor görüşlerini alıyordum. Önemli hitlere imza atmış biri olarak onun görüşleri benim için önemliydi. Derken bir gün beğendiği 2-3 şarkımı Samsun Demir'e ve Behzat Gerçeker'e gönderdi, onlar da şarkıların içinden 'Yarım Sevda'yı çok beğenip Enbe Orkestrası'nın çıkış parçası yapmak istediklerini söylediklerinde baya mutluluktan zıpladığımı hatırlıyorum. Vesile olduğunuz için çok teşekkürler sevgili Altan Çetin ve Ali Tolga.
Yarım Sevda klibini Barcelona'da çektiniz klipte yaşadığınız anları bizlere anlatabilir misiniz? 
İlk klibimi Barcelona'da çekme şansına nail olduğum için çok mutluyum. Fikir Samsun Bey'e aitti ve çok da yakıştı şarkıya. Çok teşekkürler tekrar buradan da kendisine. Aslında tüm süreçte yanımda olduğu ve bana inandığı için başta Samsun Demir ve sevgili Behzat Gerçeker'e teşekkürlerimi her daim borç bilirim. 
Ezgi Ayçe Yarım Sevdasını Anlatıyor
Klip çok renkli ve çok enerjikti. Çok dans ettim, çok eğlendim. İspanyol dansçılar ve müzisyenler vardı, her an müzik yapan ve mutluluk saçan bir ekipti. 2 gün süren klip çekimleri boyunca hep birlikte çok eğlendi ve çok lezzetli İspanyol yemekleri yedik.. Bir sürü backstage görüntüler var elimde dans ederken özellikle. Onları da sık sık instagram hesabımdan paylaşıyorum.
Hem mimar hem şarkıcısınız öğrendiğimiz kadarı ile? Nasıl oldu o geçiş çok merak ediyoruz. Bu karar nasıl alındı? Şuan bulunduğunuz konumdan memnun musunuz?
Aslında hiç kolay olmadı o değişim zamanı, maddi manevi zor günler geçirdim ama içimde hep tek bir ses vardı, küçüklüğümden beri aynı şeyi söyleyen. Ne olursa olsun, nerede ve ne zamanda olursam olayım hep şarkı söyleyeceğimi ve bir gün tamamen bu hayalimi yaşadığım bir hayatım olacağını biliyordum, kalbim söylüyordu. Kalp sesimi inanılmaz dinler ve güvenirim ve pek yanılmaz. Okuldan mezun olunca 3 sene kadar özel sektörde çalıştım ve aynı anda master yaptım ama çok zorlandım çünkü her gün kurumsal hayatı ve bana uygun olmayışını sorguluyordum, sıkılıyordum, sıkışmış hissediyordum ve oraya ait olmadığımı biliyor, müziğe doğru yürümem gerektiğini her geçen gün daha net görüyordum. Peyzaj yüksek mimarı olarak mezun oldum. Hocalarım beni doktoraya beklerken ben her şeyi bırakıp müzik yapmaya karar verdim.
Ezgi Ayçe Yarım Sevdasını Anlatıyor
Nerelisiniz? Nerede büyüdünüz? Müziğe tutkunuzu ilk ne zaman hissettiniz?
İzmir doğumluyum, Akçakoca'da büyüdüm. Bir insanın geçirebileceği en harika, dolu dolu bir çocukluk ve gençliği orada yaşadım. Üniversitede İstanbul'a geldim, derslerim iyi olduğu için müzik okumadım ve içimde kalmıştı bu hep ama sonradan döndüm dolaştım yine onun kollarında soluğu aldım. Annem babam müzik öğretmeni ve müziğin tam ortasında büyüdüm ben. Söz müzik yazmaya lisede başlamıştım. 
Yeni şarkılar veya albüm projeleri var mı ? 
Olmaz mı? Sürekli şarkı yazıyorum. Yeni sürprizler şimdiden yolda. Yeni şarkılarımı vereceğim isimler arasında starlar ve çok özel sesler var ve bu beni çok heyecanlandırıyor. Sürekli ve bitmeyen bir fikir ve yazım aşamasındayım o yüzden.
Ezgi Ayçe Yarım Sevdasını Anlatıyor
 
Hayranlarınızla birlikte bir buluşma günleri yapmayı düşünüyor musunuz? 
Tabi ki seve seve. Tüm mesajlarını tek tek okuduğumu bilsinler, zaten üşenmeyip cevaplıyorum da hepsini. Hepsine değer veriyorum. Değer göstermek de değer görmek de çok güzel.. Eksik etmemeye çalışıyorum..
Ezgi Ayçe Yarım Sevdasını Anlatıyor
Ezgi Ayçe nasıl bir kişidir? Renkli mi? Tutkulu mu? Duygusal mı? 
Nokta atışı olmuş vallahi bu soru :) Tespitler çok doğru. Renkli, tutkulu, duygusal, hassas, yaratıcı, özgürlüğüne düşkün, disiplinli, idealist, aşka aşık, derin hayalperest, biriyim. Sanırım şarkılarımda beni daha da yakından tanıyacaksınız :)
Ezgi Ayçe Yarım Sevdasını Anlatıyor
Peki aşk deyince? Aşk nasıl yer bulabiliyor böyle yoğun bir hayatta? 
Aşk kendine yer bulmaz, aşkın oluştuğu her mekan aşka göre şekillenir zaten. Aşk kendine tatlı dille karşı koyulmaz bir yer açar ;) Ben de bunun önünde eğilirim, tam bir aşk kadınıyım...
Kariyerinizde başınıza gelen en komik bulduğunuz an hangisiydi? 
Sahnede sevgili Özdemir Erdoğan'ın önünde, şarkısı 'Pervane'yi söylerken sözlerini şaşırıp, unutup rezil olduğum andı :) O ise tatlı tatlı gülüp geçti.
Röportaj: Funda Alkan

17.03.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM