Ozbi, 'Serserilik ve Şiir' Albümü ile Müzikseverlerin Karşısında

Ozbi, 'Serserilik ve Şiir' Albümü ile Müzikseverlerin Karşısında

Şehrin serseri şairi Ozbi, yeni albümü Serserilik ve Şiir’i Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlardan hayranlarının beğenisine sundu. İtaatkar bir köle olmaktansa isyankar bir serseri olarak ölmeyi tercih ederim.’ diyen Ozbi, yeni albümünde sokağın içinden bir serserinin üstünde şiirin nasıl duracağını işliyor.


Özellikle yazım biçimi ve lirik anlayışı ile Rap’i bir şiir türü olarak yansıtan, kendine has tiyatral üslubu ve canlı performanslarıyla toplumun pek çok farklı kesimine hitap eden Ozbi, Asi, Halk Edebiyatı ve Rakılı Live Serileri ile oluşturduğu güçlü belleği yeni albümü Serserilik ve Şiir’le derinleştiriyor.


Ozbi, 'Serserilik ve Şiir' Albümü ile Müzikseverlerin Karşısında


Birbirinden bağımsız ama birbiriyle alakalı, bir tarafta serseriliğin, diğer tarafta şiirin içine sığan şarkılardan oluşan ‘Serserilik ve Şiir, tiyatral betimlemenin sinematografik müzikal öğelerle sunulduğu, ambiyansı güçlü bir sound ile karşımıza çıkıyor.


Yeni nesil Hiphop ritimlerin her şarkıyı kapsadığı, klasik Hiphop ritmi ve elektronik müzik ile akustik müziğin harmanlandığı albümle son yaptığı Rakılı Live serilerindeki Akustik Sound’un aksine, dinleyiciyi daha elektroniğe yakın bir soundla buluşturuyor. Albümdeki tek konuk sanatçı ise yıllardır birlikte Rap yaptığı arkadaşı Frank Somay.


Ozbi, 'Serserilik ve Şiir' Albümü ile Müzikseverlerin Karşısında


Albümün genel müzikal dokusunu ev stüdyosunda tasarlayan Ozbi, OZ Ensemble ismini verdiği orkestra arkadaşlarıyla beraber kayda girdi. Klavye ve mix&mastering'te Mert Peker, elektrik bass ve aranjede Enver Muhamedi, gitar ve bazı aranjede Cihan Tanrıverdi’yle birlikte çalıştı. Ortaya çıkan müzikal dokudan bir band hissi yaratmayı hedefleyen Ozbi ayrıca Adem Tosunoğlu (tambur ve ud), bir şarkıda ise Yusuf Gülaçar (keman) ile de çalıştı. Klasik Rapçilerin aksine sahneye her zaman grubu ile birlikte çıkan Ozbi, bir band olmanın getirdiği tecrübeyi yeni albümüne de yansıtmak istedi.  


25.03.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM