Barbaros – Kalbimin Ankara’sı (DMC- 2019)

Barbaros – Kalbimin Ankara’sı (DMC- 2019)

 Müzik dünyasına “Olur ya” adlı şarkısı ile merhaba diyen ve ilk kez bu şarkısı ile adını geniş kitlelere duyuran Barbaros müzik piyasasının en kaliteli erkek vokallerinden biri olarak müzik yolculuğuna devam ediyor. Yaptığı iki albüm sonrasında albümlere küçük bir ara veren sonrasında da kariyerine single ile devam eden başarılı yorumcu, tok sesi, güzel Türkçesi ve duygu katan yorumu ile şarkılarını tek tek seslendirmeye devam ediyor. Önceki teklisi “İki elim kanda olsa” adlı şarkıda çok başarılı bir yorum sergilemişti. Bu şarkı biraz da tanıtım sıkıntısı yaşadığı için hak ettiği yere gelmemişti.

2018 yılının son çeyreğinde Talu Projede Zeynep Talu ile beraber sahne almaya başlayan Barbaros, 2019 yılının başlarında kendi solo kariyeri adına “Kalbimin Ankara’sı” adlı tekliyi yayınladı.
Şarkıyı dijital platformlar için yayınlamasına rağmen tek şarkılık bir cd olarak da basan ve geleneksel müziğe olan bağlılığını gösteren Barbaros’un bu şarkısının sözü ve müziği Tuğrul Cerrahoğlu’na ait. Anlam olarak sevdiği insana kalbimin başkentisin anlamına gelen Kalbimin Ankara’sı diyen Barbaros, sözleri çok anlamlı bir şarkı seçmiş. Şiir yönü ön planda olan bir şarkı olan “Kalbimin Ankara’sı” romantik ve modern bir beste. Basit bir melodik yapısı yok, nakarata hızlı geçiyor, kolay bir nakaratı var ama asla basit bir şarkı değil. Düzenlemeyi yapan Batu Çaldıran’da güzel bir enstrüman kombinasyonu seçmiş, mixini de gayet güzel yapmışlar. Dolu dolu bir stereo dinleti sunuyor. Belki ortalama Türk pop müziği dinleyicisinin zevkinin biraz üstünde kalan bir şarkı olmuş, ama iyi bir şarkı çıkmış ortaya. Barbaros’un özellikle yorumu çok kaliteli. Son yirmi, otuz yılda Türk popuna gelen en iyi seslerden biri Barbaros. Peslerde muhteşem bir duygu veriyor. Bu şarkıda biraz tizlere çıktı gerçeği ama onu pes seslerde dinlemek çok ayrı bir zevk veriyor. Albümün grafik tasarımı da çok güzel olmuş. Single olmasına rağmen bir albüm gibi itinayla hazırlanmış her şey.
Albümde Yer Alan Şarkılar:
Kalbimin Ankara’sı
Söz-Müzik:Tuğrul Cerrahoğlu
Düzenleme: Batu Çaldıran 

25.03.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM