Ben Bir Nostalji Tutkunuyum

Ben Bir Nostalji Tutkunuyum

“Yolculuk Nereye” adlı ilk albümünü ile pop müzik dünyasına nostalji rüzgarı estiren Sevcan Celbişer ve orkestrası TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. Babasının halk müziği tutkunu olduğunu söyleyen başarılı yorumcu müziğin kendisine babasından geçtiğini söyledi. Ömrü boyunca Bursa’da yaşayan ve Bursa Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği bölümünden mezun olduktan sonra yine Bursa’da on yıl kadar sahnelerde şarkı söyleyen Sevcan Celbişer, kızının bir gün ona “Anne neden sende albüm yapmıyorsun” demesi üzerine albüm yapma kararı aldığını ve soluğu İstanbul’da aldığını söyledi.


Ben Bir Nostalji Tutkunuyum


 Ossi Müzikle ilk görüşmelerini yaptıktan sonra Bursa’ya geri dönen ve albümünün çalışmalarına başlayan Sevcan, “bu albümde emeği geçen tüm müzisyenler Bursalı, klibi de Bursa’da çektik. Tam bir Bursa projesi oldu” dedi. Tarzını Pop nostalji olarak yorumlayan Sevcan Celbişer, klibini “Aşk mı Yoksa Gurur mu?” adlı şarkıya çektiğini ve klip için Bursa Karacabey’de 1934 yılında inşa edilen Issız Han’ı özellikle seçtiğini söyledi. “Klip çekimleri sırasında çok üşüdüm” diyen Sevcan, Bursa’nın bu önemli yerini bu klip vasıtasıyla gündeme getirmek istedim yorumunu yaptı.

Ben Bir Nostalji Tutkunuyum

Albümünde Özdemir Erdoğan’ın“Pervane” ve “Sevdim Seni” adlı klasiklerini coverlayan Sevcan Celbişer, bu iki şarkıyı menajerinin yardımıyla aldığını ve çok heyecanlandığını söyledi. Özdemir Erdoğan’ın iki klasiğini coverlamanın sorumluluğunu üstünde taşıdığını söyleyen yorumcu, “Sevdim Seni şarkısını da kliplendireceğim” dedi.

Bu albümde sonra bir tane de anonim türkü ve alaturka eserlerden oluşan bir albüm de hazırlamak istediğini söyleyen Sevcan Celbişer, “ben bir nostalji tutkunuyum” dedi.

Ben Bir Nostalji Tutkunuyum

Sevcan Celbişer, Michael Kuyucu’nun programında  “Güllerim Soldu” – “Ayrılamam”  -“Kıyamam Sana” – “Seninle Başım Dertte” -  “Haram Geceler” – “Üflediler Söndüm” – “Elbette” – “Sevilde Sevme” gibi klasikleri seslendirdi.  Sevcan’a orkestrada Umut Kaderlioğlu (Klavye) – Smet Pilandı (Klarnet) – Enis Parıltı (Gitar) ve Murat Ökruca (Perküsyon) eşlik etti.

Ben Bir Nostalji Tutkunuyum

 

07.04.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM