Yaralandım’ı Tekrar Seslendirmek için Üç Ay Düşündüm

Yaralandım’ı Tekrar Seslendirmek için Üç Ay Düşündüm

“Aşk Senin Neyine” adlı altı şarkılık maxi single albümünü müzik marketlere sunan Nalan, Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Son albümünü 2012 yılında yapmış olmasına rağmen daha sonra bazı özel projelerle  tekliler yayınladığını söyleyen Nalan, “onları duyuramadığım için herkes benim 2012’den beri hiçbir şey yapmadığımı sanıyor ama öyle değil” diyerek müzikten sanıldığının aksine uzak kalmadığını söyledi.


Doksanları Hatırlatsın İstedim

Nalan, “Aşk Senin Neyine” adlı albümünde Erol Köse ile çalıştığını ve ondan çok büyük destek aldığını söyledi. “Aslında albümü 2016 yılında yayınlayacaktık,  ama ben albüm bittikten sonra , albümün düzenlemelerinin içime sinmediğini hissettim ve Bodrum’a evime gittim. Sonrasında süreç birazda benden dolayı uzadı ve 2017 yılının sonbaharında geri döndüm. Çalışmalara  2018 yılında yeniden başladık, şarkıların düzenlemeleri değişti. Ben albüm doksanların soundunu içersin istiyordum. Bu düzenlemeler içime sindi ve albümü 2019 yılında yayınladık” dedi.

Yaralandım’ı Tekrar Seslendirmek için Üç Ay Düşündüm

Nalan, albümü ile ilgili “Yeni albümümde aranjeler 90'ları hatırlatsın istedim. Aslında 90'lar ile bugün arasında hiçbir fark yok, sadece elektronik oldu. Artık canlı, akustik enstrümanlar kalmadı. Ama ses olarak, okumalarda 'Koma'lardan vazgeçemiyorum hala, halis muhlis bildiğiniz Türk Müziği tarzı okumalar yapıyorum.” Dedi.

Nalan albümünde doksanların hit bestesi “Yaralandım” ı tekrar seslendirmek istemediğini söyledi. Şarkıların ilk yapıldığı yorumda kalmasının gerektiğine inandığını söyleyen Nalan, “ben bir yorumcunun kendi şarkısını tekrar seslendirmemesi gerektiğine inanıyorum. Kutsi ile beraber bu şarkıyı seslendirmemiz gündeme geldiğinde ben önce itiraz ettim. Bana ‘bir deneyelim, sonra karar ver’ dediler. Bu şarkıyı yeniden yorumlamam için karar vermem üç ay sürdü” dedi. 

Yaralandım’ı Tekrar Seslendirmek için Üç Ay Düşündüm

Aleyna Tilki Benden Torpilli

Nalan, yeni nesil popçulardan Aleyna Tilki’yi çok beğendiğini ve onu desteklediğini söyledi. Nalan “Aleyna Tilki'nin 'Dipsiz Kuyum' şarkısı çok güzel. Güzel de okumuş. Ben onu seviyorum, o benden torpilli. Gündemini bile kendi belirliyor, kimseyi incitmeden. Tek kavgası kendisiyle. Çok zeki bir kız. Bu başarısının yeni nesil ile alakası yok. Yeni nesilden bir sürü insan var; ama bazıları Aleyna gibi sıyrılıyor. Aleyna'nın yaptığı işlere bakıyorum. Mesela “Yalnız Çiçek”, Yıldız Tilbe'nin o zamanlar çok fazla tutmayan bir şarkısıydı, diğer efsane şarkıların arasında. O kadar tutmayan bir parçasını seçip de  o kadar efsane şarkının içinden sıyrılması büyük bir başarıdır. Yıldız tozu döküldü artık kafasından. Yaptığı işler tutuyor. Böyle bir dönemimiz var hepimizin. Bu artık 10 yıl mı sürüyor, 15 yıl mı sürüyor. Böyle bir dönem geliyor ve yaptığın her işin alıcısı, onu bekliyor. Tuttuğu her şeyi altına çeviriyor, her yana yaldızlarını bulaştırıyorsun. O şarkıya da Aleyna'nın yıldız tozları döküldü. Ben de çıktığımda 19 yaşımdaydım. O daha erken çıktı; ama birbirimizi benzetiyorum zaten. Bu çağında çok akıllı, çok güzel işler yapıyor. Ben çok takdir ediyorum, önü de açık. Şansı bol olsun.” Dedi.

28.04.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM