Baba Şarkılar Projesi Sadece Müslüm Gürses Şarkıları İçermiyor

Baba Şarkılar Projesi Sadece Müslüm Gürses Şarkıları İçermiyor

“Pişmanım” adlı klasik şarkıyı coverlayarak müzik dünyasının bir kez daha cover yorumlama konusunda özel bir grup olduğunu kanıtlayan GECE YOLCULARI Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. “Biz grubun mobil ayakları olduk” diyen Edis ve Uğur bu şarkıyı uzun zamandır sevdiklerini ve bestecisi Suat Suna’dan şarkının iznini almak için epey bir uğraştıklarını söylediler. Suat Suna’nın müzik kariyerinin 25. Yılını doldurduğunu ve özel bir proje üzerinde çalıştığını söyleyen Gece Yolcuları, “Suat şarkıyı kendi projesi için saklıyordu, biz demoyu yaptık ona dinlettik, beğendi ve şarkıyı bize verdi” dedi. 


Baba Şarkılar Projesi Sadece Müslüm Gürses Şarkıları İçermiyor


Gece Yolcuları, promosyon  - tıklanma ve benzeri kaygılardan arındıklarını söyledi ve “bizim tek derdimiz şarkılarımızı kitlelere ulaştırmak” dedi.  Rock müziğinin dünyanın her yerinde üretildiği coğrafyaya has yerel soundları içermesi gerektiğini düşündüklerini söyleyen Gece Yolcuları, “rock müziğin önemli olan yerel enstrümanları kullanabilmek.” Yorumunu yaparak tek tip rock müziğine karşı olduklarını söylediler.

Baba Şarkılar Projesi Sadece Müslüm Gürses Şarkıları İçermiyor

Gece Yolcuları,  2018 yılında başladıkları “Baba Şarkılar” adlı sahne projelerine bu yılda devam edeceklerini söylediler. Projenin ilk ayağında Müslüm Gürses şarkılarını sahnede coverlayan Gece Yolcuları, “Biz her projede bir efsane olmuş baba sanatçının şarkılarını söylemek üzere yola çıktık. İlk sahne projemizde birazda Müslüm filminin etkisi ile Müslüm Baba ile başlamak istedik. Bu projede her dönem farklı bir efsanenin şarkılarını seslendireceğiz” dediler. Piyasada bu projenin sadece Müslüm Gürses şarkıları projesi olarak sanıldığını söyleyen Edis ve Uğur, “Bu sahne projesinde Orhan Gencebay – Müslüm Gürses – Sezen Aksu gibi efsanelerin baba şarkılarını farklı dönemlerde seslendireceğiz. “ dediler.

11.04.2019
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM