YaDa’nın İlk Maxi Single’ı: 'Koca Şehir'

YaDa’nın İlk Maxi Single’ı: 'Koca Şehir'

YaDa’nın, ‘Koca Şehir’ ve ‘Büyürsün Bir Gün’ şarkılarının yer aldığı, iki şarkıdan oluşan ilk maxi single’ı Garaj Müzik etiketiyle yayınlandı.


YaDa’nın dinleyici ile buluşan, söz ve müziği oyuncu/yönetmen Tuğrul Tülek’e ait 'Koca Şehir' şarkısının video klibini Gökhan Göktaş yönetti. Maxi single’da yer alan ‘Büyürsün Bir Gün’ şarkısında gruba vokalde Ece Dizdar eşlik etti.


Popüler ana akımların dışında,  kendi söz ve müziklerini üretirken sınırları ortadan kaldırarak, net bir şekilde dünya görüşlerini paylaşan grup, 2018 Şubat ayında Tuğrul Tülek ve Özgehan Özturan tarafından kuruldu. ‘İki Kişilik Yaz’ adlı indie-müzikal bir oyunla 2015 yılından beri sahneyi paylaşmış olan ikili, müzikal anlamda birlikteliklerinin temelini bu oyunla attı. Sonrasında oyuncu Can Şıkyıldız ve Aykut Akdere’nin katılmasıyla YaDa’nın kemik ekibi kuruldu.


YaDa’nın İlk Maxi Single’ı: 'Koca Şehir'


Tiyatro ve oyunculuğun temelinde yatan hikaye anlatma / aktarma fikrinden yola çıkarak, YaDa büyükşehir insanının dertlerini dillendiren, onların hikayelerini anlatan bir müzik grubu olarak şekillendi.


YaDa kelime olarak ‘çeşitlilik, tercih ya da seçenek belirten bağlaç’ anlamını taşır. Ekip, hayatın içindeki çeşitliliğe, alternatiflere, tercihlere açık olan yapısını çok iyi anlatan bu sözcüğü isim olarak seçerken, yazılış biçimine kendi yorumlarını getirerek, sözcüğün orijinaliyle sadece anlamsal bir benzeşme göstermeyi tercih etti.  


28.04.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM