Tek Takıntım İyi Söz ve Müzik Yapmak

 Tek Takıntım İyi Söz ve Müzik Yapmak

 “Sorduk mu?” adlı ikinci teklisini Nisan ayının sonunda müzik marketlere sunan Pınar Uludağ, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. 


13 yaşında gitar çalarak müziğe başladığını söyleyen genç solist, babasının ısrarı üzerine İktisat lisans eğitimi ve sonrasında İşletme yüksek lisansı yaptığını söyleyen Pınar Uludağ, dört buçuk yıl kadar sektörde çalıştıktan sonra içinde ki müzik tutkusunun daha ağır bastığını ve tüm enerjisini müziğe verdiğini söyledi.

 Tek Takıntım İyi Söz ve Müzik Yapmak

Sahneye Çıkma Hırsım Olmadı

Bahçeşehir Üniversitesinin açtığı ve Bülent Ortaçgil yönetiminde uygulanan “Şarkı Yazarlığı” eğitimine katıldıktan sonra bir arkadaşı vesilesi ile Atilla Özdemiroğlu ile tanıştığını söyleyen Pınar Uludağ, Özdemiroğlu’nun kendisine “şarkı sözlerin çok güçlü” dediğini ve onun bir şarkısına bir demo hazırladığını söyledi. Bu iki tecrübeden çok faydalandığını söyleyen Pınar Uludağ, müzik çalışmalarında genelde mutfakta olmayı ve şarkı yazarı olarak gözükmek istediği için hiçbir zaman sahneye çıkma konusunda hırs yapmadığını söyledi. 

 Tek Takıntım İyi Söz ve Müzik Yapmak

 Tek Takıntım İyi Söz ve Müzik Yapmak

En Büyük Zorluğu Tanıtımda Çektim

“Kariyerim boyunca tek takıntım iyi söz ve iyi müzik yapmak” diyen Pınar Uludağ,  ilk teklisini 2017 yılında yayınladığını söyledi. İlk teklisini için “Sorduk mu?” adlı şarkıyı seçtiğini söyleyen yorumcu, DMC’nin kendisine yine bestesi kendisine ait olan “Üzümü nü Yedin mi?” adlı şarkı ile çıkmayı önerdiğini ve bunun üzerine bu şarkı ile ilk çıkışını yaptığını söyledi. Bu şarkının yayınlanmasından sonra müzik endüstrisine merhaba diyen Pınar Uludağ, “ en büyük zorluğu tanıtım konusunda çektim.  Noname olmak zormuş” diyerek medyanın yeni solistlere fazla destek olmadığı konusuna değindi.

 Tek Takıntım İyi Söz ve Müzik Yapmak

Pınar Uludağ, Michael Kuyucu’nun programında orkestrası eşliğinde sunduğu canlı performansta “Suç Bende” -  “Gidelim Buralardan” – “Kimse Bilmez” – “Keşke” – “Sorma” – “Yine Yeniden” – “Ayrılmam” gibi klasiklerin yanı sıra “Sorduk mu” ve “Üzümünü Yedin mi” adlı bestelerini seslendirdi. Pınar Uludağ’a programda Burak Berberoğlu (Klavye) -  Melih Can Ataklar (Perküsyon) – Yalçın Yakın (Klasik Gitar) ve Tunç Erdem (Bas gitar) eşlik etti.

 Tek Takıntım İyi Söz ve Müzik Yapmak

05.05.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM