Fenomen ve Rekortmen Albümün İkincisi Geldi

Fenomen ve Rekortmen Albümün İkincisi Geldi

Tuna Kiremitçi’nin ilki 2017’de yayınlanan ve hem şarkıları hem de yayınlanış biçimiyle büyük ilgi görüp fenomene dönüşen ‘Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları’ albümünün ikincisi, yine Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor.


Kiremitçi, bu albümde de 10 bestesini farklı kuşaklardan 10 kadın solistle seslendiriyor. Yine biri dışında sözlerin hepsi kendisine ait. Yine bir şarkıda Yıldız Tilbe ile ilginç bir düet yapıyor. Yine bir şarkısının sözleri Ataol Behramoğlu’nun şiiri. Yine her şarkının çoğu şimdiden milyonlarca izlenmiş klibi var.


Diğer konuk solistlerse Eda Baba, Gözde Öney, Ece Mumay, Esin İris, Elis Dubaz, Tuvana Türkay, Zara, Melisa Karakurt ve Dilhan Şeşen… Albüm akustik poptan caza, Balkan müziğinden indie rock’a farklı türler arasında dans ediyor. Günümüz insanına ayna tutan şiirsel sözleriyle adeta olgun bir şehir ozanının seyir defteri.


Fenomen ve Rekortmen Albümün İkincisi Geldi


Tuna Kiremitçi ve Pasaj Müzik bu albümün şarkılarını da ilkinde olduğu gibi her ay sırayla tekli olarak yayınladılar. Her şarkıya sade ve samimi, müziği öne çıkaran performans klipleri çektiler. Müzik sektörümüze getirdikleri bu yeni yayıncılık tarzını artık başka sanatçılar da takip ediyor.


Albümün mutfağında da ilk albümdeki gibi Daniska grubu üyelerine rastlıyoruz. Düzenlemeler Hüseyin Çebişçi, Efe Demiryoğuran ve Deniz Bayrak imzalı. HaremS Stüyoları’nda yapılan kayıtların mastering çalışmaları Evren Arkman’a ait.


‘Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları II’ albümü de ilki gibi bir başucu klasiğine dönüşmeye şimdiden aday. Hem söz ve müzikleri hem de doğal ve samimi ruhuyla.  


02.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM