Dilek Hanım’ın Sesinden 'Ayhan Tekin Orkestrası' Şarkıları

Dilek Hanım’ın Sesinden 'Ayhan Tekin Orkestrası' Şarkıları

Ayhan Tekin’i  piyano başında gördüğümüz grup, geniş yaylı soundları ile world müzik olarak tanımlayabileceğimiz Türkçe bestelerini; biraz ethnic- jazzy biraz latin ve tamamen akustik olarak icra ederek hazırladığı üçlüsü ile tüm dijital kanallarda.


İlk üçlüsünü yayınlayan ve dünyada ‘entertainment band’ diye adlandırılan kategorideki oluşum, hazır 20  özgün bestesiyle; tangodan valse, bossalardan bachatalara kadar geniş bir yelpazedeki konulu  şarkıları ile uzun bir paylaşım maratonuna başladı. Evrensel  icrasıyla, büyük bir orkestra olarak, Türkçe sözlü müzikte ‘eski tadında yeni şarkılar’ mottosuyla çıkış yapan grup, uzun yıllardır yüksek sahne kondisyonu ile birçok dilde de icraları ve değişik konseptleriyle aktif müzik hayatına devam etmektedir.


Canlı olarak kaydedilen şarkılar, uçuk kaçık stüdyo teknikleri kullanılmadan olabildiğince doğal haliyle albüme yansıtılmaya çalışılmış.


‘Tango’, ‘Yeşilçam’ ve ‘Hayallerim’ adlı şarkılardan oluşan 3’lü single’ın besteleri Ayhan Tekin’e, Tango ve Yeşilçam’ın sözleri Ayhan Tekin’e, Hayallerim’in sözleri ise Dilek Hanım’a ait olup, düzenlemeler Ayhan Tekin tarafından yapılmıştır.  


17.05.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM