Sanat Acıdan Geçmeden Olmaz

Sanat Acıdan Geçmeden Olmaz

 “Mektup” adlı yeni teklisini 2019 yılının Şubat ayında müzik marketlere sunan Nilgül, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Nilgül müzik kariyerinde hiçbir zaman taviz vermediğini söylerken “ben club ve beachlere yönelik müzik yapmayacağım” dedi ve popüler müziği eleştirdi.


Çok Yeni Şarkıcı var Ama Çoğu Kötü

Nilgül, “Mektup” adlı teklisini müzik marketlere sunduktan sonra ki süreçte müzik dünyasının çok yoğun olduğu için çok ciddi bir rekabet yaşandığını söyledi. Nilgül “Çok şarkı çıkıyor, çok şarkıcı var ve çoğu maalesef kötü. Buda bir kakafoni yaratıyor.” Dedi.

Sanat Acıdan Geçmeden Olmaz

Şimdi Aşklar Masa Başı

Nilgül, “Mektup” adlı şarkısını Gülden Mutlu’dan aldığını ve bu şarkıyı çok hissederek seslendirdiğini söyledi.  Eski şarkıların gerçek aşklardan ve yaşanmışlıklardan sonra ortaya çıktığını söyleyen Nilgül, Michael Kuyucu’ya “Sanat acıdan geçmeden olmaz. Eski şarkılar gerçek aşklardan ortaya çıkıyordu şimdi ise masa başı çıkıyor.” Dedi.

Sanat Acıdan Geçmeden Olmaz

Müslüm Gürses Ne Dedi?

Müzik çizgisini 19 yıllık müzik kariyeri boyunca hiçbir zaman değiştirmediğini ve hiçbir zaman da değiştirmeyi düşünmediğini söyleyen Nilgül, yakında bir cover şarkı seslendireceğini söyledi. Bu geçen 19 yıl sürede kendisini geliştirmek için de çok çalıştığını söyleyen Nilgül, “Ben daha gençken şarkıları daha tizden daha yüksekten okurdum. Bir gün Müslüm Gürses bana ‘sana bir şey söylemek isiyorum, çok güzel şarkı söylüyorsun ama bir iki ses pesten okusan daha iyi olur bence’ dedi, bende bu önerisine uydum ve artık şarkılarımı daha pesten okuyorum” dedi.

Sanat Acıdan Geçmeden Olmaz

Nilgül, Michael Kuyucu’nun programında orkestrası ile akustik bir performans sergiledi. Programda “Geceler” – “Sevmeyeceğim” – “Çocuklar Gibi”  -  “Benim Gözüm Senden” – “Bir Garip Yolcuyum” – “Aldırma Deli Gönül” – “Sultan Süleyman” gibi şarkıları seslendiren Nilgül, 2019 yazına herkes tarafından bilinen bir coverı seslendireceğini ve bunu müzik marketlere sunacağını söyledi.

11.05.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM