Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim

Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim

Uzun zamandır bir cover yapma fikri vardı bende. "Aşkın Kanunu", "Tanrım" ve "İtirazımVar"da olduğu gibi cover fikrini Türkiye'ye tanıştıran ilk adam benim. Uzun süredir de coveryapmadığım için bir cover şarkı yapma hakkım olduğunu düşünüyordum. Şarkıyı almagirişimini Ferdi Tayfur'un kızıyla başlattım. O da şaşırdı "Neden bu şarkı?" dedi, çünkü" Canına Okuyacağım" Ferdi Tayfur'un orta klasik bir şarkısı. Benim bunu seçmemin sebebisözlerinin protesto olmasıydı. Şu anda iyi gidiyor şarkı.

Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim

Millet Tatil Yaparken Ben Çalıştım
Millet bu yaz tatil yaparken ben klibe hazırlandım. Gerçekten çok emek verdim. Görsel olarak istediğim görüntüyü yakalayabilmek için çaba sarf ettim. Zaten spor yapıyordum, sadece o dönem ekstra zamanımı harcadım. Murad Küçük de çok güzel çekti. İnsanlar hem şarkıyı, hem de klibi çok beğendi. Çok güzel olumlu dönüşler alıyorum bu da beni mutlu ediyor. "Niye ortalığı bıraktın? kulaklarımızın pası gitti, müziğin ne olduğunu anladık" diyorlar. 
Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim
Müzikte Her Şey Para 
Albüm yapmayacağım çünkü single artık moda oldu. Zaten Bu single'ları tek tek yaparak bir albüm parası harcıyoruz. Her şey para zaten. Daha fake tıklamalara bile girmedik yani. Bird onlarla yarışıyoruz. Resmen olmayan birileriyle yarışıyoruz. Olacak iş değil!
Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim
Benim Kliplerim Organik İzleniyor 
Sahte tıklamalara verilen rakamlar 30 bin TL'ler seviyesinde. Bunu ayda bir kez tekrarlayanlar var. Para kocasından ya da babasından geldiği için sorun etmiyorlar. Yapsınlar okey ama onlarla kıyaslanmak acı oluyor. Ben şu anda organik gidiyorum. "Giden Candan Gidiyor" 20 milyon organik izleme aldı. Türkiye nüfusu zaten 80 milyon. Nasıl 100 milyon, 200 milyon tıklanma oluyor anlamıyorum.
Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim
Sahte Tık Alanlar Mitomani Hastası 
Benim müziğe başladığım dönemlerde ilk kaset veya albüm yayınladığım an biterdi iş. Ben ya da bir başkası için, sonuç o gün gelirdi, albümün satıp satmayacağını anlardık. Şu anki sistem bana saçma geliyor. Benim uzun zamandır rakamlarla işim yok. "Canına Okuyacağım" organik yayınlanalı birkaç hafta oldu, 3 milyon olmuş, onu bile yeni öğreniyorum. İlgilenmiyorum rakamlarla açıkçası. Ben iyi bir şarkı yaptıysam, sokakta insanlar seviyorsa okeydir. Bir de instagramda falan da takipçi satın alıyorlar, işleri zor. Bu bir hastalık. Mitomani hastalığı bu. Olmadığın bir şeye inanmak ve gerçekten öyleymiş gibi yaşamak. Adam hileyle hurdayla kariyerini yükseltiyor ve gerçekten kendini öyle sanıyor. Bir yere oturduğunda 100 milyon kişi onu gerçekten izlemiş gibi davranıyor. Karşıdaki de buna inanıyor bir de. Böyle bir geri zekalılık var mı? Aptal gibi! Adam dünyasında göremeyeceği paraları kazanıyor bu hileler sayesinde. Karşı taraf da inanıyor diye oluyor tüm bunlar. 
Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim
Şarkıcılar Türkçeyi Katlediyorla
Şarkılar da öyle. Birkaç saniye dinledikten sonra Türkçe olduğunu anlıyorum ben. Şarkılarda Türkçeyi katlediyorlar. Bir heceye o cümle sığmıyor diye söyleme şeklini değiştiremezsin. Garip garip, çirkin çirkin sözleri söyleyip söyleyip duruyorlar! Televizyonda da bir dizide meşhur oluyorlar çok tıklanıyorlar. İnsanlar çok tıklanıyor diye örnek alıyor herkes öyle şarkı yapıyor ve bakıyorsun herkes miyavlıyor. Hiç mi işten anlayan kalmadı mı? Hiç mi kimse bir şey demiyor? Bu nedir ya! 
Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim
Müzikte 21. Yılım Bitti 
Müzikte yirmi birinci yılımı tamamladım. Geriye baktığımda kendimle gurur duyuyorum; hiç kimse gibi olmadım. İyi şeyler yaptım. Best of muhakkak yapacağım. Albüm benim için bu saatten sonra sadece "Rober Hatemo Hitleri" olacak. Bir yeni şarkı sonrası best of albüm yayınlayacağım. Şu an Ahmet Selçuk İlkan'ın projesinde büyük bir hitim var, çok güzel oldu. Çok güzel bir iş geliyor söyleyebilirim bunu.
Cover Fikrini Türkiye'ye Tanıştıran Benim
Bedelli Askerlik 25 Bin Olsun 1 Gün Bile Gitmesinler 
Baskıyı işimde, çocukluğumda, askerde ve adımdan dolayı çok yaşadım. Ben 19 yaşındayken babam kulağımdan tuttu "Askere gideceksin" dedi. 18 ay askerlik yaptım. Gittiğimde 60 kiloydum. "Bu ne biçim isim" diye küfür ederek bana bir yapıştırdılar, yere yapıştım. "Allah'ım ben ne halt yiyeceğim daha ilk günden bunlar oluyorsa" dedim. Çok sıkıntılı zamanlar geçirdim, çok canımı sıktılar. Ama sonra müzik yanımı keşfettiler orkestralar kuruldu, smokinler giyildi. Resmen bir gazino kuruldu ben de çıktım orada solistlik yaptım. Aşkın Nur Yengi'nin "Ay İnanmıyorum" şarkısıyla sahne açardım. Çok uzundu askerlik o dönem 18 ay. Şimdikiler 21 gün bedelli askerlik yapıp gidiyor. 21 günlük askerliğe hiçbir eğitim sığmaz. Boşu boşuna 21 gün geçmiş olur. Bence 15 bin olacağına 25 bin olsun 1 gün bile gitmesinler.

13.05.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM