Bilgen Bengü, Aşkın Büyüklüğünü Yeniden Hatırlatıyor

Bilgen Bengü, Aşkın Büyüklüğünü Yeniden Hatırlatıyor

1975 yılı Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye elemelerinde seslendirdikleri ‘Delisin’ şarkısıyla bir gecede tüm ülkede tanınan Cici Kızlar grubunun en küçük üyesi olan Bilgen Bengü, 49 yıllık müzik kariyerini yeni single çalışması ‘Git Gidebilirsen’ ile taçlandırıyor.


2011 yılında yayınlanan, söz ve müziği Yavuz Hakan Tok’a ait ‘Şarabi’ ve ‘Emirgan’ isimli şarkıları yorumladığı maxi single’ının ardından Bilgen Bengü, duygu yüklü sesi ile bizlere aşkın büyüklüğünü yeniden hatırlatacağı ‘Git Gidebilirsen’ isimli yeni teklisi ile dijital platformlarda yerini almaya hazırlanıyor.


Söz ve müziği Mehmet Hayri Alkan’a, düzenlemesi Baha Boduroğlu’na ait olan şarkı, Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in prodüktörlüğünde müzikseverlerle buluşuyor. Stüdyo Bip’te kaydedilen şarkının mix ve mastering’ini Bora Ebeoğlu yaptı. Single çalışmasının kapak tasarımı Özlem Semiz tarafından hazırlandı. Bilgen Bengü, single’ının imaj fotoğrafları için ise moda fotoğrafçısı Yaşar Şenyüz’ün objektifine poz verdi.


Bilgen Bengü’nün, şarkının bestecisi Mehmet Hayri Alkan ile kamera karşısına geçtiği ‘Git Gidebilirsen’in Efe Cansoy yönetmenliğinde, Su Merdum Hotel’in deniz kıyısında çekilen video klibi;  Ossi Müzik YouTube kanalında ve TV’lerde yayında.  


02.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM