Saadet Sun, 28 Yıllık Suskunluğuna Son Verdi

Saadet Sun, 28 Yıllık Suskunluğuna Son Verdi

İstanbul Şehir Tiyatroları'nda oynadığı bir operette ilk defa sahnede şarkı söyleyen Saadet Sun, 'Anıların En Güzeli / Sonsuz Sevgili' isimli ilk plağını 1968 yılında doldurdu. Kariyerine şarkıcı, aynı zamanda sinema ve dizi oyuncusu olarak devam eden Saadet Sun, 1991 yılında yayınladığı 'Sevdam Dudaklarında' isimli albüm çalışmasının ardından 28 yıl sonra 'Mükâfat' isimli single'ı ile karşınızda.

Yunan ezgilerinin hakim olduğu ritmik altyapısıyla bizleri Ege'nin iki yakasında gezintiye çıkaran, söz ve müziği Murat Güneş'e ait olan 'Mükâfat', Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren'in prodüktörlüğünde müzikseverlerle buluşuyor. Düzenlemesi Ödül Erdoğan'a ait olan, Stüdyo Emrec'de kaydedilen şarkının mix'i Arzu Alsan, mastering'i Emre Kıral tarafından yapıldı. Single çalışmasının kapak tasarımını Özlem Semiz hazırladı. Saadet Sun, projenin imaj fotoğrafları için moda fotoğrafçısı Yaşar Şenyüz'ün objektifine poz verdi.

'Mükâfat'ın Efe Cansoy yönetmenliğinde, Beylerbeyi Su Merdum Hotel'in tarihi dokusunda çekilen video klibi;  Ossi Müzik YouTube kanalında ve TV'lerde gösterimde.

04.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM