Çınar, İlk Single'ı ile Müzikseverleri Selamlıyor

Çınar, İlk Single'ı ile Müzikseverleri Selamlıyor

Besteci ve söz yazarı Çınar'ın ilk single'ı 'İyisi Mi Ben…' Artist Müzik etiketiyle, 24 Mayıs Cuma, tüm dijital müzik platformlarında.

Kargo, Yalın, Göksel ve Mirkelam gibi önemli isimlerin prodüktörü Selim Öztürk tarafından aranjesi yapılan 'İyisi Mi Ben…' adlı single'ın sözü ve müziği Çınar'a ait.

Dünyaca ünlü caz sanatçısı Yıldız İbrahimova'dan 'Performing Jazz' dersleri alan Çınar'ın müzik tutkusu çocukluk yıllarında çok sevdiği oyuncak gitarıyla başladı ve daha sonra çeşitli enstrümanlar yaşamının bir parçası haline geldi. Çınar, piyano, gitar, ud, bağlama ve buzuki çalıyor.

'İyisi Mi Ben…', daha önce, Çınar ve arkadaşları tarafından canlı kaydedilip, sadece bir anı olması için YouTube'a konmuş ancak kulaktan kulağa yayılarak 60.000'den fazla izlenme sayısına ulaşmıştır.

Üniversite yıllarında çeşitli müzik gruplarında solistlik ve gitaristlik yapan Çınar, bazı müzikallerde de rol aldı. Ankara'da başta IF Performance Hall olmak üzere çeşitli mekânlarda uzun yıllar sahneye çıktı ve böylece kendi dinleyici kitlesini oluşturdu.

ODTÜ Makine Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra İstanbul'a geldi, ancak hayallerine bir süre ara vererek profesyonel iş hayatına başladı. Çınar, İngilizce, Yunanca ve İtalyanca biliyor.

24.05.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM