Gökçe Kırgız: Kalbime Gömerim'i 22 Kişi Sahiplendi

Gökçe Kırgız:  Kalbime Gömerim'i 22 Kişi Sahiplendi

 Türkiye'nin İlk şarkısı YouTube'da patlayan yorumcularından biri. "Kalbime Gömerim" hit olduğunda onu kimse tanımıyordu. Önce şarkı patladı sonra kendisi tanındı. Şarkısını yirmi kişi sahiplendi, hepsi ile mahkemelik oldu. Müziğe dokuz yıl ara verdi. Daha sonra daha olgun bir biçimde karşımıza çıktı. İki single sonrasında 2019 yazına bir cover yorumlamayı düşünüyor. Gökçe Kırgız ile dünü ve bugünü konuştuk.

Gökçe Kırgız:  Kalbime Gömerim'i 22 Kişi Sahiplendi
Yeniden Doğdum
İlk adım duyulduğunda çocuk sanatçıydım o, bir çocuktu yani. Kalbime gömerim o zamandan dolayı 9 sene bir ara verdim. O yüzden şimdi yeniden döndüğüm için Gökçe Kırgız'ı nasıl tanımlarım bilmiyorum ama yeniden doğuş diye tanımlayabilirim aslında. Çünkü yeniden doğdum yani. 2016 yılından beri artık daha aktif bir şekilde çünkü piyasadayım o yüzden yeniden doğuş olarak adlandırıyorum. 
Kalbime Gömerim'i Arkadaşım Benden Habersiz YouTube'a Yükledi
Benim ilk çıktığımda YouTube  daha yeni yeniydi, lükstü mesela evlerde bilgisayar olması bile lükstü. "Kalbime Gömerim" şarkısının YouTube yüklenmesinin hikayesi çok ilginçtir. Şöyle bir şey bunu benim kız arkadaşım yaptı. Benden habersiz yaptı, ben de bir ay sonra öğrendim fenomen olduğumu. Bülent Ersoy programına seyirci olarak gitmiştim, ben orada tesadüfen öğrendim benim fenomen olduğumu, o güne kadar ben de bilmiyordum. 
O gün programın set arkasında yani kamera arkasında benim şarkımı çaldılar, ben dedim ki nasıl "yani benim şarkımın burada ne işi var" dedim. Arkamda Osman Taner Kır'la Selçuk Tekay varmış Bülent Hanım'ın orkestrası ve yapımcısı, bana "bu sen misin" dediler "evet benim", "sen neredesin ya herkes seni arıyor" dedi. Dedim ki "nasıl yani?".  "Bir kulise alalım seni" dediler ve Bülent Hanım'ın yanına götürdüler beni, kalp krizi geçiriyordum tabi orada. 15 yaşındayım çocuğum. Bülent Ersoy "sen misin bu" dedi, "evet benim" dedim , "tamam haftaya bunu yayına alın" dedi. Ama  sonra babam izin vermedi. Daha sonra Bülent hanım programa çıkmam için babamdan özel izin aldı.
Gökçe Kırgız:  Kalbime Gömerim'i 22 Kişi Sahiplendi
Şarkımı 22 Kişi Sahiplendi
"Kalbimi Gömerim" şarkımı 22 kişi sahiplendi. Almanya'da en son biri çıktı, "bu hırsız" dedi "şarkı benim" dedi, dedim "nasıl yani kurtar beni baba". Ondan sonra hepsini mahkemeye verdim, hepsi ortalıktan kayboldu bir süre sonra mahkeme düştü. 5 seneyi geçtiği için mahkeme düştü. Ama o  22 kişi ortalıktan kayboldu.  
Gökçe Kırgız:  Kalbime Gömerim'i 22 Kişi Sahiplendi
Youtube İzlenmelerinin Hepsi Sahte 
Şu an ki YouTuber'ların hepsi yapmacık. Youtube izlemenin hepsi sahte şu an. Kim 5 günde 50 milyon olabilir? Tarkan 50 milyon oldu mu 3 günde haberiniz var mı sizin? Mega Star'ımızın değil mi bizim?  Tüm dünya onu tanımıyor mu? Tüm dünya onunla konser yapabilmek için sırada değil mi? Adam kendi kabul etmiyor. Peki bizim Mega Star'ımız nasıl 3 günde 100 milyon bile olamıyor bana bunu açıklar mısınız? Bak 3 günde 100 milyon olamıyor, 50 milyon olamıyor, 5 milyon olamıyor yani bu Beyonce için de geçerli, Jennifer Lopez için de geçerli ben çünkü hepsini takip ediyorum. İşim gereği ediyorum böyle bir şey yok tabi ki de.  Yani izlenme bu gördüğünüz rakamların hepsi satın alınmıştır. Youtuberlerden bahsediyorum bu arada yanlış anlaşılmasın. 
Gökçe Kırgız:  Kalbime Gömerim'i 22 Kişi Sahiplendi
Youtube Oyunlarına Gerek Yok
Artık Youtube bununla ilgili çok önemli çalışmalar başlatıyor çünkü şu an. Ama bak gençlere samimi söyleyeceğim belki biraz klişe olacak ama ya siz başarılı olursanız siz zaten başarılı olursunuz, sizi kimse tutamaz. Böyle oyunlara gerek yok, şarkın güzelse zaten yürürsün, program içeriğin güzelse zaten yürürsün, sevilirsin, beğenilirsin. Ne gerek var böyle sahteciliğe? Ben 50 milyon oldum a canım ee neredesin şu anda yoksun hiçbir yerde? Evde oturuyorsun, ben çalışıyorum ama. 
Gökçe Kırgız:  Kalbime Gömerim'i 22 Kişi Sahiplendi
Bir Serdar Ortaç Şarkısı Coverlayacağım
2016'dan beri Suat Ateşdağlı ile çalışıyorum. "Son Rütuş"ü yaptık birlikte, "Son Rütuş" da çok sevildi. "Büyük Soru"yu yapma kararı aldık sözü müziği Murat Güneş'e ait şarkımız, yine aranjör Suat Ateşdağlı feat yaptık, son featımızdı. Bu yaz bir cover yapacağım. Serdar Ortaç'ın söz ve müziği Serdar Ortaç'a ait bir şarkı geliyor. 
Gökçe Kırgın'ın Akustik Stüdyo'daki Performans Konseri İçin Tıklayın:

03.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM