Nuri Harun Ateş & Sezen Aksu - Geçmişe Susmasını Söyle (DMC-2019)

Nuri Harun Ateş & Sezen Aksu -  Geçmişe Susmasını Söyle (DMC-2019)

 Nuri Harun Ateş çok iyi bir ses ve çok yetenekli bir yorumcu. İlk albümü “Kafası Karışık” çok sağlam bir albümdü. Kaliteli bir işti , Türkiye standardının üstünde bir işti. 2015 yılında yayınlanan o albümünden sonra 2016 yılında “Hayatımın Aşkı” adlı teklisini yayınladı. 2019 yılında ise “Geçmişe Susmasını Söyle” adlı bu tekliyi yayınladı. 

Bu single Nuri Harun kariyeri adına bence çok önemli bir single. Çünkü Sezen Aksu ile bir feat yaptı. Bestesi kendisine ait olan, sözleri Çağlar Yerlikaya’ya, düzenlemesi Ogün Dalka’ya ait olan “Geçmişe Susmasını Söyle” ile Nuri Harun kaliteli bir yorumcu olduğunu bir kez daha gösterdi. 
Şarkının sözleri beni çok etkiledi:
“Yağmura durmasını , geçmişe susmasını söyle..” çok ama çok etkili bir söylem.
Sade bir düzenleme ile hazırlanmış şarkı, sadece ama güçlü bir soundu var. Romantik hatta melankolik bir şarkı. Single olmasına rağmen sadece digital platformlarda değil CD olarak da fiziksel anlamda da yayınlanan şarkı popüler müzik çıtasının üstünde. Öyle pek herkesin anlayacağı bir şarkı değil. Ağır bir şarkı. Sezen Aksu’nun katkısı da çok yerinde, dozunda olmuş ve sesi ile ciddi bir heyecan ve lezzet katmış.  Sözleri biraz felsefi bir şarkı. Bu tarz şarkılar öyle milyonların ilgisini çekmez belki ama iyi müzikten anlayanlar için özel bir yer edinir. Ben bu şarkıyı beğendim. Mutlaka dinleyin, derin bir melodi ve melankolik ve düşündüren bir şarkı duyacaksınız. 
Albümde Yer Alan Şarkı:
Geçmişe Susmasını Söyle / Nuri Harun Ateş – Sezen Aksu
Söz: Çağlar Yerlikaya
Müzik: Nuri Harun Ateş
Düzenleme: Ogün Dalka

07.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM