Devlerden Nağmeler – Derleme (Yavuz & Burç Plakçılık)

Devlerden Nağmeler – Derleme (Yavuz & Burç Plakçılık)

 Yavuz &  Burç Plakçılık  bu albümde kendi kataloğunda yer alan Zeki Müren – Emel Sayın – Muazzez Abacı – Seçil Heper ve Mediha Şen Şancakoğlu'nun plaklarından derlediği on beş şarkılık bir kolaj hazırlamış.

Bu derleme Türk Sanat müziğinin son altın yılları olan seksenli yıllara ait hit alaturka şarkılar içeriyor. Albümün özelliği çok sesli sanat müziği eserlerinden oluşan bir derleme olması. Seksenli yıllarda Sanat musikisinin batılı enstrümanlarla yorumlanarak çok sesli hale getirildiği yıllardı. O dönem çok kaliteli albümler yayınlanmıştı. Bu albümlerin yayınlanmasına Yavuz & Burç Plak öncülük etmişti. O dönemin popüler müziği aslında bu plaklardı. 
Bu derleme albümde Zeki Müren'in "Gözlerime Doğuyor Gecelerime" , Muazzez Abacı'nın "Bie Sevgi İstiyorum" , Emel Sayın'ın "Kanımda Kıvılcım" gibi seksenli yıllara damgasını vuran çok önemli şarkılar var. Yine "Şakayık" , " Yunus Gibi" gibi seksenlerin çok önemli hitleri bu derleme de yer almış. 
Karışık kaset tadında dinleyebileceğiniz bir derleme Sanat müziği albümü.  Türk sanat müziğinin efsane yorumcularının önemli hitlerini içeren altın değerinde bir albüm olmuş "Devlerden Nağmeler".
Albümde Yer Alan Şarkılar:
1. Gözlerin Doğuyor Gecelerime / Zeki Müren
2. Bir Sevgi İstiyorum  /  Muazzez Abacı
3. Sevgisiz Yaşayamam  /  Emel Sayın
4. Biliyormusun  Bir Zamanlar  /  Seçil Heper
5. Yalan Mıydı  ?   /  Medihaşen Sancakoğlu
6. Gökyüzünde Duman Duman
7. Yunus Gibi   /  Emel Sayın
8. Şakayık   /  Muazzez Abacı
9. Sevgi Çiçekleri  /  Seçil Heper
10. Gayrı Dayanamam Ben   /  Zeki Müren
11. Gerçek Sevgiyi Göster   /  Seçil Heper
12. Ne Olur Hayatımdan   /  Emel Sayın
13. Üzme Beni  /  Zeki Müren
14. Bana Aşkı Öğretensin  /  Emel Sayın
15. Akşam Olunca Yarelerim Sızlar   /  Zeki Müren
07.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM