Türkü Akbayram: Müzik Piyasası Çığırından Çıktı

Türkü Akbayram: Müzik Piyasası Çığırından Çıktı

 "Hiç Biri" adlı şarkısı ile müzik dünyasındaki kariyerine devam eden Edip Akbayram'ın kızı Türkü Akbayram, Posta Gazetesine verdiği röportajda "babamla gurur duyuyorum ama yola onun torpiliyle çıkmadım" dedi.

33 Yaşında olduğunu ve dokuz yıldır babasıyla beraber sahnede olan Türkü Akbayram, sesinin daha çok Türkü, Özgün müzik, Anadolu rock müziğine yakıştığını ve kendisini asla "Dışı güzel içi boş bir kadın olarak konumlandırmak istemediğini söyledi. Oyunculuk ve modellik ile ilgili tekliflerde aldığını söyleyen Türkü Akbayram, "Birkaç teklif geldi ama kabul etmedim. Öyle bir eğilimim yok. Herkesin kendi işini yapması gerektiğini düşünüyorum. Emin olduğum yolda yürümek isterim. Her şey güzellikle olmuyor ayrıca. Dışı güzel içi boş bir kadın olmak hiç bana göre değil. Kalite ve eğitim şart" diyerek sanatçı kişiliğinin vizyonu hakkında çok önemli bir ipucu verdi.
YouTube kanalı için babası ile bir düette yapmayı planladığını söyleyen Türküye Akbayram, bu düetin 2019 Ağustosunda müzikseverle buluşacağının açıkladı. Aranjörler ev parası istiyor. Müzik piyasasının ekonomik yönünü de eleştiren genç ve başarılı yorumcu " Müzik piyasası çığırından çıktı.  Şarkılarımızın radyolarda çalması için bazı isimlerle çalışmamız gerekiyor ve bunlar da ciddi paralar istiyor. " diyerek popüler müzik endüstrisinin durumunu eleştirdi.

11.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM