İzel Neden Müziğe YEDİ Yıl Ara Vermek Zorunda Kaldı

İzel Neden Müziğe YEDİ Yıl Ara Vermek Zorunda Kaldı

Müziğe yedi yıl ara verdikten sonra bir albümle müzik piyasasına geri dönen İzel, Sabah Gazetesinden  Özlem Avcı'ya verdiği röportajda "Müziği bırakıp çiftlikte koyunlarla yaşamayı düşündüm" diyerek bir ara müziği tamamen bırakmayı düşündüğünü açıkladı.

İzel, çok sık albüm yapmadığının altını çizdiği açıklamasında albümünün geç yayınlanması ile ilgili " Yedi senedir hiç görünmedim. O dönem menajerimle fikir ayrılığına düşmüştük.  Beş yıllık sözleşmem vardı, ben de o sözleşmenin bitmesini bekledim.  Bu olayla birlikte küstüm. 32 yıllık bir yorgunlukta var tabii. Konser yapmadım, şarkı söylemedim.  Aralıksız yoğun çalışan konserleri olan biri için bu ayrılık depresyona neden oldu. Tatiller yaptım, yedi yıllık bir dinlenme dönemi gibiymiş düşündüm. Sonra yeni bir müzik şirketi ile anlaştım ve albümün hazırlık aşamasına 1,5 yıl sürdü." Diyerek müzik dünyasından uzak kalma nedenine açıklık getirdi.
Müzik dünyasından ayrı olduğu dönemde her şeyin çok değiştiğini ve bundan dolayı bir ara müziği bırakmayı , çiftlikler , tavuklar , koyunlarla yaşamayı denediğini söyleyen İzel, "Sonra hemen vazgeçtim, daha inziva için erken. Benim şarkı söylemem lazım" diyerek bu fikrinden vazgeçtiğini açıkladı. Bu yedi yıllık süreç için "İnsan detoksu da yaptım." Diyen İzel "Bir iki çocukluk arkadaşım kaldı.  İnsan kimse ile görüşmediğinde yalnız hissediyor. O yalnızlığı da ben kendim istedim. Yalnız kaldığımda "bana şöyle yaptı" diye insanları suçluyordum. Sonra "bende de bir sorun var" deyip kendimdeki sorunları bulmaya çalıştım."diyerek bu süreci nasıl yaşadığını açıkladı.
15.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM