13 Şubat Yalnızlar Günü Nasıl Doğdu

13 Şubat Yalnızlar Günü Nasıl Doğdu

"Neden" adlı yeni teklisini müzik marketlere sunan işletmeci ve müzisyen Mert Erşahin, TRT FM'de Michael Kuyucu'nun konuğu oldu. Sosyal medyada  Akustik Adam lakabıyla tanınan ilk albümünü de bu isimle yayınlayan Mert Erşahin müziğe Düş Sokağı Sakinleri Grubuna olan hayranlığı sayesinde başladığını söyledi. Bu gurubu şans eseri dinlediği ilk günün ertesinde gitar dersleri almaya başladığını söyleyen Mert Erşahin müziğe 15-16 yaşlarında başladığını söyledi.

13 Şubat Yalnızlar Günü Nasıl Doğdu

Başkası için 17 Saat Çalışacağıma Kendim için Çalışayım Dedim
Balat'ı çok sevdiğini ve ömrünün büyük bir bölümünü orada geçirip kendisini Balat'a adadığını söyleyen Mert Erşahin, Reklamcılık eğitimi aldıktan sonra bir buçuk yıl reklam ajanslarında çalıştığını ama günde 17 saat çalışarak düşünmekten yorulduğu için kendi işini yapma kararı aldığını ve ajanstan ayrıldığını söyledi.
13 Şubat Yalnızlar Günü Nasıl Doğdu
Yalnızların Sayısı Daha Fazla
Altı yıldır 13 Şubat günü "Yalnızlar Günü" adlı bir etkinlik düzenlediğini söyleyen Mert Erşahin "14 Şubat Sevgililer Gününü çok abartıyorlar. Ben yalnızların daha fazla olduğunu düşünüyorum, ondan bir gün önce alternatif bir gün kutlaması yapalım diye düşündüm. Acaba dünyada yalnızlar günü diye bir şey var mı diye araştırdım. Sadece Çin'de 11 Kasım gününün yalnızlar günü olarak kutlandığını gördüm ve bunun üzerine 13 Şubat gününü, yani 14 Şubat Sevgililer Gününden önce ki günü yalnızlar günü olarak kutlayan konser etkinlikleri yapmaya başladım. Altı yıldır devam ediyor. Bu yıl daha büyük bir etkinlik olacak. " diyerek bu konuda ki projesini anlattı.
13 Şubat Yalnızlar Günü Nasıl Doğdu
Tarkan Popçu Ben Rockcuyum
2019 yazının sonlarına doğru ritmik bir şarkı yayınlayacağını söyleyen Mert Erşahin, Balat'ta ki sahnesinde hem konserlerin verildiğini hem de isteyenin çay, kahve içerek orada bulunan ahşap sandalye, masa ve benzeri aksesuarları satın alabildiğini söyledi.  Michael Kuyucu, "Sana Balat'ın Tarkan'ı" diyorlar ne düşünüyorsun" sorununa Mert Şahin "onu Hürriyet kullanmıştı, biraz saçma geldi bana, Tarkan bir tanedir Türkiye'de o kim ben kimim, hem o popçu ben rockcuyum" diyerek tepki gösterdi.
13 Şubat Yalnızlar Günü Nasıl Doğdu
Akustik Adam İsminin Patentini Aldım
Mert Erşahin, "Akustik Adam" isminin de kullandığını , bu ismin tüm haklarını ve patentini aldığını ama son dönemlerde daha çok kendi adını kullandığını söyledi. Akustik Adam, sözünün bir konseri sırasında bir izleyici tarafından ona söylendiğini anlatan Mert Erşahin "Bir konserim sırasında bir dinleyici ben sahnedeyken, akustik adam gibisin dedi. Hoşuma gitti ve kullanmaya başladım" dedi.
Michael Kuyucu'nun programında akustik performans sergileyen Mert Erşahin programda "Ay Gidiyor" – Bu ara ihtiyacım var sana" -  "Adilesiz Naşit" -  "Neden" – "Umutsuz ev kadını" gibi kendi repertuvarında yer alan şarkıların yanı sıra "Gidelim Buralardan" – "Olmaz Olsun" gibi coverları da yorumladı. Mert Erşahin'e programda Ayberk Gültekin (Klarnet) ve Ali Kaan (Perküsyon) da eşlik etti. Mert performansı sırasında orkestraya gitarıyla eşlik etti.
 
08.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM