Saadet Sun - Mükafat (Ossi Müzik – 2019)

Saadet Sun - Mükafat (Ossi Müzik – 2019)

En son 1991 yılında albüm yapan Türk pop müziğinin güçlü yorumcusu Saadet Sun, 28 yıl sonra müzik marketlere sunduğu “Mükafat” adlı şarkı Murat Güneş’e ait bir şarkı. 

1978 yılında seslendirdiği Sezen Aksu şarkısı “Yeter ki” ile gönüllerde yeri olan, sinema oyuncusu ve müzik yorumcusu Saadet Sun, “Mükafat”ı öylesine güzel seslendirmiş ki , bu eski jenerasyon nasıl oluyor da yıllar geçtikçe şarkıları daha güzel söylüyor? Sorunu bir kez daha sordurdu.
“Mükafat” Akdeniz müziği kokulu bir şarkı. Düzenleme Ödül Erdoğan’a ait. Buzuki ve ritmi ile bir Yunan sirtakisi gibi tınlıyor. Çok temiz yapılan bir kayıt olmuş. Dinlerken dolu dolu geliyor şarkı. Çigan keman ve buzuki çok hakiki tınlıyor. Biraz tematik bir şarkı olmuş, popüler kültüre hitap etmesi biraz zor , zaten yıllar sonra Saadet Sun’un çıkıp çoluk çocuğa müzik yapmasını bekleyemezdik. Ağır, kaliteli ve pozitif bir şarkı olmuş. Dijital platformlardan müzik severe sunulan şarkı Akdeniz tınılı ve akustik müzikten hoşlananların hoşuna gideceği bir şarkı olmuş. 
Saadet Sun’u bize 28 yıl sonra tekrar dinleten Murat Güneş ve Ossi Müziğe teşekkürler.
Albümde Yer Alan Şarkı:
1) Mükafat
Söz-Müzik: Murat Güneş
Düzenleme: Ödül Erdoğan

11.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM