Gülden Karaböcek - Mutluluğa Geç Kaldım (AJS Müzik)

Gülden Karaböcek - Mutluluğa Geç Kaldım (AJS Müzik)

Müzik dünyasının ağlayan vokali olarak nam salan Gülden Karaböcek'in ilk olarak 1989 yılında yayınlanan "Mutluluğa Geç Kaldım" albümünün AJS Müzik tarafından tekrar yayınlanması bu yorumcunun önemli albümlerine ulaşmak isteyenler için güzel bir fikir olmuş.

İlki Düzgit Plk ve Kasetçilik tarafından yayınlanan bu albümde yedisi Gülden Karaböcek tarafından bestelenmiş toplam sekiz şarkı içeriyor.  Albüm akustik müzik ile elektronik müziğin bir araya gelmesi ile oluşan düzenlemelerden oluşuyor. Davullar elektronik, klavyeler kullanılmış ve doksanlar boyunca popüler müziğe egemen olmaya başlayan MİDİ müziğin hünerleri sergilenmiş. Tabii ki 1989 yılı adına bu öncü bir sound. Çünkü o döneme kadar Arabeskçiler de popçularda hep akustik kayıtlar ve orkestralarla çalışıyordu.  Gülden Karaböcek'te bu albüme kadar hep orkestralarla çalışmış ve çok güçlü düzenlemelerden oluşan albümlere imza atmıştı.
Sekiz şarkının yer aldığı albümde "Mutluluğa Geç Kaldım" ve Gülden Karaböcek'in eski soundunu içeren bu albümde nasıl yer aldığını anlamadığım "Sabrımın Bedelisin" güzel şarkılar. Özellikle "Sabrımın Bedelisin" iyi bir şarkı. Zengin düzenlemesi ve melodik yapısı ile Gülden Karaböcek hitlerini aratmıyor.
Ben Gülden Karaböceğin seksenli yıllardaki efsane albümlerini çok seven biri olarak bu albümde muazzam bir heyecan almadım. Belki şarkılara elektronik müziğin katılması beni biraz geriye itti. Mesela "Yıktın Dünyamı" pop vals olarak kurgulanmış. 
Diğer Gülden Karaböcek albümlerine kıyasla biraz daha zayıf bir albüm. İlk yayınlandığı dönemde önceki Gülden Karaböcek albümlerinden daha az ses getirmişti. Ancak yine de Gülden Karaböcek şarkılarını merak edenler için, Arabesk ile doksanların pop soundunun ilk buluşmalarından birini duymak isteyenler için güzel bir örnek.
Albümde Yer Alan Şarkılar:
1. Mutluluğa Geç Kaldım
2. Yaralı Gönlüm
3. Kim Olsa Severdi
4. Sabrımın Bedelisin
5. Yıktın Dünyamı
6. Özlüyorum
7. Gel Sevdalım
8. Saçlarım Beyaz

21.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM