İngiltere’de Hiçbir Türk Popçu Dinlenmiyor

Aşkın Nur Yengi’nin ilk albümünde seslendirdiği ve Türk pop müziğine kazandırdığı, sözleri Sezen Aksu’ya ait olan “Susma” adlı şarkısını ilk maxi single’ında seslendirdikten sonra bu şarkıya 2019 yazında bir versiyon hazırlayan ve bu versiyonla gündeme gelen hem solist hem de iş kadını olarak dikkatler çeken Nüvit Yıldız,  TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

İngiltere’de Hiçbir Türk Popçu Dinlenmiyor

Türkiye’de İlk Kez TRAP Müziğini Denedik
Nüvit Yıldız, “Susma” şarkısına remix yaptırma planları yaparken, Babutsa grubundan Soner Tursoy’un  ona “Trap” versiyon hazırlama teklifi üzerine “Susma” ya Türkiye’de hiç denenmemiş bir versiyon hazırladığını söyledi. Şarkının remixini yapma planları yaparken bu versiyonu dinlediğinde “acaba bu Türkiye müzik piyasasına uyar mı?” diye düşündüğünü söyleyen Nüvit Yıldız, çevresinin de yorumlarıyla “Susma”nın trap versiyonunu Türk müzik pazarına sunduğunu söyledi.
İngiltere’de Hiçbir Türk Popçu Dinlenmiyor
Madonna’nın Eski Nişanlısına 50.000 Dolar Vermedim
“Susma”nın bu yeni versiyonun klip çeken Nüvit Yıldız,  şarkıda Madonna’nın eski nişanlısı  Brahim Zaibat ile çalıştığını ve basında yazıldığı gibi bu çalışma karşılığında ona 50.000 Dolar vermediğini söyledi. Yıldız, “Facebook’tan hesabını buldum ve Brahim Zaibat’a mesaj atarak onunla çalışmak istediğimi söyledim. Bana döndü ve menajerinin bilgilerini verdi ve hemen anlaştık. İki günlüğüne İstanbul’a gelen Madonna’nın eski nişanlısı ve dansçısı Zaibat’ın “Susma”nın hem klibinde oynadığını hem de Nüvit Yıldız ile fotoğraf çekiminde bulunduğunu söyledi. 
İngiltere’de Hiçbir Türk Popçu Dinlenmiyor
İngiltere’de Hiçbir Türkçe Pop Yorumcusu Dinlenmiyor
İngiltere’de eğlence endüstrisinde üç pub -club sahibi olan ve onların aynı zamanda işletmeciliğini de yapan Nüvit Yıldız, müziğin önemli bir üretim yeri olan İngiltere’de yaşadığı uzun süre içinde dünya müziğini çok iyi takip ettiğini söyledi. İngiltere’de üretilen dünya müziğini hem işi gereği hem de Londra’da yaşadığı için çok yakından takip ettiğini söyleyen Nüvit Yıldız, Türkiye’den hiçbir popçunun İngiltere’de dinlenmediğini ve bunun en azından şimdilik imkansız olduğunu söyledi. Avrupalıların Türkiye’de üretilen pop müziğini beğenmediğini söyleyen Yıldız,  “Türk pop müziğinde sesler aynı, müzikler aynı. Yeni bir şeyler yapılmıyor. Alt yapıların geliştirilmesi lazım. Sesler, mixler aynı. Birde yeni genç popçular çıktı özenti şarkı söylüyorlar” diyerek Türkiye’de üretilen pop müziğin yurt dışında başarılı olamadığını söyledi. İngiltere’de Londra’da aynı zamanda iş kadını olarak üç gece kulübü işleten ve tekstil alanında da girişimlerde bulunan Nüvit Yıldız, Türk iş adamlarının İngiltere’de çok başarılı işlere imza attığına vurgu yaparak “İngiliz kraliçesinin  gelinlerini Türk modacılar giydiriyor” dedi.
İngiltere’de Hiçbir Türk Popçu Dinlenmiyor
Nüvit Yıldız, Michael Kuyucu’nun programında “Büklüm Büklüm” – “Duydum ki Unutmuşsun”  - “Gülmek İçin Yaratılmış”  - “Kim ne Derse Desin” gibi şarkıların akustik performanslarını seslendirdi. Nüvit Yıldız’a programda Özkan Yavaş (Klavye) – Güven Kütük (Gitar) ve Sendur Aydın (Kemab) eşlik etti.
06.07.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM