Çınare Melikzade Hangi Sevilen Eseri Yorumladı?

Emrah’ın en sevilen eserlerinden biri olan ‘İHTİYACI VAR’ şarkısını yeniden yorumlayan Çınare Melikzade, yeni çalışmasını akustik versiyonuyla beraber Avrupa Müzik markası ile yayınlıyor.

Sözü Şükrü Kekevi, müziği Emrah’a ait 'İHTİYACI VAR' isimli şarkısının düzenlemesi ise Göktuğ Şenkal imzalı.

Çınare Melikzade, 1990 yılında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde doğdu. 4 yaşından itibaren Azerbaycan’ın ünlü bestekârlarından Oktay Zülfikarov’dan şan, dünyaca ünlü Bakü Konservatuarı’nda vokal dersleri, Mensum İbrahimov’dan Muğam (Makam) dersleri ve müzik okulunda piyano dersleri aldı.

Azerbaycan Devlet sanatçısı Azer Zeynalov’dan vokal derslerinin yanı sıra Azer Zeyanolov’un Classic isimli gurubunda solist olarak şarkı söyledi. Azerbaycan’da ‘Pöhre’, ‘Yeni Ulduz’ gibi projelerde şarkı söyleme fırsatı buldu.

Oyunculuk dersleri alıp çeşitli dizi ve sinema projelerinde yer aldı. 2008-2012 yıllarında Azerbaycan Güzel Sanatlar Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun oldu.

Okuduğu kendi eserleri ve coverları milyonlar tarafından izlendi ve paylaşıldı. Türkiye’nin ünlü sanatçıları Mustafa Ceceli, Haluk Levent, Rafet El Roman ve İlyas Yalçıntaş gibi sanatçılar ile düet yaptı, beraber sahne aldı. Türkiye ve Azerbaycan başta olmak üzere İran, Rusya, Amerika, Almanya ve daha birçok ülkede konser ve programlara katıldı.

Avrupa Müzik markası ile yayınlanan yeni single’ı tüm dijital müzik platformlarında yayında.  

10.07.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM